بهترین نوشیدنی‌ها برای تامین آب بدن ورزشکاران

1

اگر باشگاه می‌روید یا اینکه خودتان در پارک یا منزل ورزش می‌کنید حواستان به تامین آب بدنتان باشد . بعد از تأمین اکسیژن، چیزی ضروری‌تر از تأمین آب کافی برای بدن نیست. هرچه بیشتر ورزش کنیم، مسأله‌ی نوشیدن آب کافی قبل از ورزش، در طی آن و بعد از آن مهم‌تر می‌شود.

دهیدراتاسیون یا کم آبی باعث کاهش کارایی و راندمان در طی ورزش می‌شود و حتی ممکن است سلامتی را به خطر بیندازد. علاوه بر آب نوشیدنی‌های مفید دیگری هم هستند که علاوه بر تامین آب باعث افزایش کارایی بدن ورزشکاران می‌شود. لطفاً با ما همراه باشید.

بدون شک آب بهترین گزینه برای رفع عطش و تامین آب بدن است. علاوه بر این شیر نیز از آن نوشیدنی‌ های مفید است که باعث افزایش سنتز پروتئین‌های عضلات بعد از جلسات بدن‌سازی می‌شود و به بهبود وضعیت بدن بعد از فعالیت‌های سنگین کمک میکند. نوشیدن شیر پس از ورزش، به سوزاندن بیشتر چربی و افزایش حجم ماهیچه ای کمک می کند.

علاوه بر این دو، نوشیدنی‌های مفید دیگری نیز هستند که علاوه بر رفع عطش کارایی و قدرت بدنی را بالا می‌برند:

آب هندوانه

آب هندوانه دردهای عضلانی بعد از ورزش را تسکین می‌دهد و اسیدآمینه‌ی «ال سیترولین» موجود در این میوه نبض را خیلی زود تنظیم کرده و کوفتگی بعد از ورزش را رفع می‌کند.

آب گوجه‌فرنگی

آب گوجه‌فرنگی سرشار از لیکوپن است که یک آنتی‌اکسیدان طبیعی محسوب می‌شود. این آنتی‌اکسیدان‌ها سلامت قلب و عروق را ارتقا داده و باعث کاهش دردهای عضلانی و رفع خستگی آنها و نیز بازگرداندن سطح قند خون به وضعیت عادی پس از انجام تمرینات ورزشی می شود.

اگر بعد از میکس کردن آب آن غلیظ بشود کمی آب به آن اضافه کنید تا رقیق‌تر و نوشیدنی‌تر شود.

آب آلبالو

آب آلبالو باعث کاهش دردهای عضلانی و آسیب‌های حاصل از حرکات ورزشی می‌شود. دنبال آب آلبالوهای طبیعی و بدون قند افزوده باشید. می‌توانید به نکتار آلبالو کمی آب اضافه کرده و میل کنید.

Tags:

یک دیدگاه