هواپیما های بی سرنشین لوازم دارویی و ضروری را حمل خواهند کرد!

parcel

پارسلکوپتر (Parcelcopter) جهت ارسال لوازم دارویی و ضروری به جزیره ای دورافتاده پرواز خواهد کرد.

در صورتی که کمپانی هایی نظیر Amazon و Google با  همین سرعت به مسیر خود ادامه دهند، در زمان کوتاهی می توان از هلیکوپتر های بدون سرنشین به منظور ارسال وسائل مختلف از دارو گرفته تا لباس استفاده  کرد. این رویا زمانی به حقیقت بیشتر نزدیک شد که DHL توانست اجازه استفاده از اولین هلیکوپتر بدون سرنشین را در اروپا کسب کند.

شرکت تهیه و توزیع که وابسته به پست Deutsche آلمان است، پارسلکوپتر خود را که حداکثر با سرعت ۶۵ کیلومتر بر ساعت پرواز می کند را به جزیره Juist  در سواحل شمالی آلمان ارسال خواهد کرد.

هدف از طراحی این هلیکوپتر بی سرنشین، استفاده جهت ارسال لوازم دارویی و یا هر کالای ضروری دیگردر مواقعی است که سایر روش های حمل و نقل در دسترس نباشند.

با این حال، منتقدان استفاده ار هلیکوپترهای بدون سرنشین نگرانی های خود را در مورد امنیت استفاده از آنها و اینکه آیا می توان به تکنولوژی اطمینان کرد، مطرح کرده اند. منتقدان بر این باورند که این هلیکوپترهای بدون سرنشین ممکن است با سایر اجسام در هوا و حتی مردم برخورد کنند.

جهت استفاده در پروژه Juist ، پست Deutsche از وزارت حمل و نقل آلمان و همچنین سازمان کنترل ترافیک هوایی، جهت پرواز در منطقه ای حفاظت شده که صرفا از آن جهت پرواز پارسلکوپتر استفاده خواهد شد، مجوز دریافت کرده است.

سخنگوی بخش ارسال DHL در مصاحبه با خبرگزاری رویترز از عدم پرواز این هلیکوپترهای بدون سرنشین بر فراز خانه ها خبر داد. این هلیکوپتر دارای ۴ پره و وزنی معادل ۵ کیلوگرم بوده و توانایی حمل ۱٫۲ کیلوگرم بار را دارد.

اگرچه این پرواز از روی زمین رصد و کنترل خواهد شد ولی پرواز به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود و بسته به شرایط جوی، مسافت ۱۲ کیلومتری تا جزیره Juist را در زمانی بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه می پیماید.

این سخنگو افزود: در صورت مساعد بودن هوا، پروازها  به جزیره های دریای شمال که حدود ۱۷۰۰ نفر جمعیت دارند، از روز جمعه آغاز شده و تا اواسط و یا اواخر ماه اکتبر پایان خواهد یافت.

DHL با پیوستن به Amazon و Google ، به بررسی پتانسیل استفاده از این هواپیماهای بی سرنشین جهت ارسال بسته های مختلف می پردازد.

Google Google در گذشته ساخت و آزمایش هلیکوپترهای بدون سرنشین جهت ارسال بسته را آغاز کرده بود.در پروژه ای به نام Wing ، هواپیماهای بی سرنشین خود را در Google X، آزمایشگاه تحقیقاتی سری خود که این روزها در حال ساخت خودروهای بی سرنشین و رایانه های شیشه ای است، در دست ساخت دارد. همانند DHL ، این کمپانی اعلام کرد که از آنها به صورت مقطعی و در شرایط بحرانی جهت ارسال کمک به مناطق دور افتاده و همچنین ارسال بسته های پستی استفاده خواهد کرد.

همزمان ، Amazon ، در حال کسب مجوز از اداره صنایع هوایی فدرال جهت استفاده از این هواپیماهای بی سرنشین به منظور ارسال بسته به مشتریان خود در کمتر از ۳۰ دقیقه می باشد.

این هواپیما توانایی پرواز با سرعتی در حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت و حمل بار ۲٫۲ کیلوگرمی را دارد. به گفته ی این کمپانی، حدود ۸۶ درصد از بسته های ارسالی Amazon وزنی در حدود ۲٫۲ کیلوگرم و کمتر دارند.

یک دیدگاه