تشک هوشمند یوگا

yoga

پزشکان و کارشناسان تکنولوژی، در تلاشند تا برای انسان ها آرامش و راحتی فراهم کنند، یوگا نیز که یک ورزش مردمی برای رسیدن به آرامش و دقت است، به یکی از سوژه های اهل فن تبدیل شده تا اختراعات و خلاقیتهای خود را برای فراهم آوردن بهترین شرایطِ روح و بدن انسان به کار گیرند.

در ورزش یوگا، وقتی مربی ای نداشته باشید، بدن خود را براحتی نمی توانید در حالت صحیح قرار دهید و بدون امکانات تمرین، این امر میسر نخواهد بود. این دو دلیل برای شرکتی از کالیفرنیا کافی است تا «متِ» (تشک یوگا) هوشمند را با قیمت ۳۴۷ دلار برای علاقمندان به این ورزش، ارائه دهد.

این مت، همچون دیگر مت های یوگاست اما با قیمتی متفاوت. هر چند در طراحی آن از لایه ای الکترونیکی استفاده شده که از تکنولوژی Mart Grip Surface  پیروی می کند که سرتاسر آن را سنسور های لمسی تشکیل داده اند. بعد از آنکه اطلاعات خود را وارد نرم افزار این مت در تبلت یا تلفن هوشمند خود کردید، باید سه نوع حالت را تنظیم نمایید.

این مت ها به گوشی های آی او س (IOS) و یا اندروید  (Android)اطلاعات و نیاز های بدن شخص را در مدت زمان انجام یوگا نشان می دهند.

حالت اول آن برای استفاده در منزل است که باید در حالت خصوصی قرار گیرد، حالت بعدی کمکی کلاس نام دارد که برای کسانی پیش بینی شده که در کلاس های یوگا حضور دارند و از مربی خودشان پیروی می کنند. حالت آخر و سوم نیز حالتی است که تنها حالات و اطلاعات بدن و تاریخچۀ ورزشی شما را حفظ می کند.

این مت هوشمند به اشخاص کمک خواهد کرد تا حرکات خود را کامل و بدون نقص انجام دهند. اگر تنوع حرکات کافی نبود، فرد می تواند حرکات دیگری را برای نرم افزار خود خریداری کند.

مت هوشمند با USB  به رایانه و از طریق Bluetooth به تبلت یا تلفن هوشمند، متصل می شود که با طول عمر باتری ۶ ساعته دوستاران یوگا را همراهی می کند.

 

Tags:

یک دیدگاه