واکسن آنفولانزا برای کودکان لازم است؟

anfolanza

اگر پزشک کودک شما، زدن واکسن آنفولانزا را توصیه کند، به آن عمل خواهید کرد یا خیر؟ کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی دولتی بریتانیا در رابطه با واکسیناسیون، یک برنامه ویژه برای کودکان بین سنین ۲ تا ۱۶ سال دارا میباشد که بزودی به اجرا خواهد گذاشت.

واکسن آنفولانزا اگر در کودکی تزریق شود، دیگر در سنین جوانی و میانسالی خطر ابتلا به آنفولانزا را به شکل چشم گیری کاهش می دهد. با توجه به مرگ میانگین ۲ کودک زیر ۱۴ سال در ازای هر میلیون نفر در بریتانیا که به علت بیماری آنفلونزا A H1N1 بوده است، در مجموع ۷۰ نفر از کودکان بریتانیایی در سال گذشته جان خود را از دست داده اند که ۱۵ نفر آنها قبل از بیماری حالت طبیعی و سلامتی کاملی داشته اند.

علائم آنفولانزا تب، درد عضلانی، گلو درد، سردرد، سرفه و عوارض عفونت لوزه ها و گوش است. این سازمان دولتی اسپری ای که در بینی زده می شود را برای پیش گیری از این بیماری پیشنهاد داده است و بر این باور است که اثر بیشتر و موثرتری نسبت به تزریق واکسن خواهد داشد.

به نظر می رسد این توصیه های پزشکی که بزودی در مدارس بریتانیا اجرا خواهد شد، به یکی از روش های نوین برای جلوگیری از آنفولانزا تبدیل خواهد شد، که به خارج از مرز های بریتانیا هم کشیده می شود.

Tags:

یک دیدگاه