حرکت های فوق العاده یوگا برای بهتر خوابیدن

cover

اگر شما برای خوابیدن خود دچار مشکل هستید و بدنبال راهی برای راحت خوابیدن می گردید، حرکاتی در یوگا وجود دارد که به شما این کمک را می کند تا راحت به رختخواب بروید و از خواب خود لذت ببرید.

این حرکات که روی تشک یوگا یا حوله می تواند صورت گیرد، به بدن و ذهن شما آرامش هدیه می دهد تا بتوانید راحت و خوب استراحت کرده و بخوابید.

Janu-Sirasasana

Janu Sirasasana

در این حرکت که سر، بالای زانو قرار می گیرد، باعث می شود تا نگرانی ها و افکاری که ذهن را آزار می دهد، خارج شود. تشک یا حوله خود را کامل باز کنید تا در این حرکت راحت باشید.

یک زانو را بگیرید و سینه خود را روی همان پا قرار دهید و پای دیگر را به داخل جمع کنید. ۵ تا ۸ نفس عمیق بکشید و نگرانی ها را از ذهن خود خارج کنید.

در این حرکت شما آزادی کمر، حرارت در شانه ها و گردن خود را حس خواهید کرد. همچنین کشش عمیق در همسترینگ پای خود را نیز متوجه می شوید.

Revolved-Janu-Sirasasana

Revolved Janu Sirasasana

حرکت بعدی بدین شکل است که قفسه سینه خود را باز کنید و دست های خود را به سمت بیرون بدنتان بکشید، با چرخش کم کمر خود، یک دست را به سمت بالا و موازی با پایی که باز کرده بودید قرار دهید و ۵ تا ۸ نفس عمیق بکشید.

در این حالت شما اکسیژن لازم بدن را تهیه کرده اید و به نقاطی چون ریه های خود، اکسیژن تغذیه کرده اید. این کار را می توان با یک خمیازه بزرگ مقایسه کرد. خمیازه ای که همچنین عضلات شانه، باسن، کمر و پشت ران شما را نیز می کشد.

Paschimottanasana

Paschimottanasana

حال پاهای خود را صاف بهم بچسبانید و با قرار دادن بالا تنه خود روی آنها، سرتان را به بالای زانو برسانید. چندین نفس عمیق بکشید و اجازه دهید تفکرات خالی و آزاد شود.

تعداد دفعاتی که در این حالت می توانید نفس عمیق بکشید، ۸ تا ۱۹ مرتبه است که برای استراحت بدنتان یک عامل مثبت بشمار می رود.

Goddess

Goddess

حرکات قبل خواب خود را با دراز کشیدن روی کمر به اتمام برسانید، کف پاهای خود را در حالی که از کنار با زمین مماس هستند به یکدیگر بچسبانید و سعی کنید زانوهای خود را باز کنید. اگر می خواهید در این حرکت آرامش خود را حفظ کنید، با بستن چشمانتان، به خود کمک کرده اید تا بدن و ذهنتان آرام و آماده خواب شود.

در این حرکت، دستان خود را می توانید روی پهلوهای خود بگذارید و یا آنها را در حالتی که احساس راحتی می کنید، رها کنید و فشاری روی آنها نیاورید.

Tags:

یک دیدگاه