خرید اولین کفش برای کودکان

baby-walk

پای نوزادان تا شش ماهگی استخوان های سفت و محکمی ندارد و از غضروفی قابل انعطاف تشکیل شده است. اما از ۶ تا ۹ ماهگی، ۲۵ استخوان کودک شروع به سفت شدن می کنند. پوشیدن کفش مناسب می تواند به شکل گیری درست پا کمک کند تا به درستی و بدون چین و چروک و خمیدگی و حالات غیر طبیعی باشد.

شاید والدین برای فرزندان خود مبالغ بسیار زیادی را هزینه می کنند، اما با خرید یک کفش مناسب، جدا از هدیه دادن حس تفکر به مغز فرزندشان، مرحله اول مراقبت از او را با هزینه ای کم انجام دهند.

مارک های مختلفی برای خرید کفش برای فرزندتان وجود دارد که استانداردهای لازم را نیز بهمراه دارند، اما باید برای انتخاب کفشی که مناسب کودک باشد خیلی دقت کرد.

تعیین اندازه

مغازه های فروش کفش بچگانه، دستگاه های برنناک دارند که اندازه پای کودکان را به درستی تشخیص می دهد. همچنین به سادگی می توان از پاشنه تا نوک انگشتان کودک را حساب کرده تا اندازه پای آنها را برای انتخاب کفش پیدا کرد.

از تناسب آن مطمئن شوید

وقتی برای کودک کفش مناسب پیدا شد، باید به مقدار یک انگشت بر روی پا جا داشته باشد، پس والدین می توانند با گذاشتن یکی از انگشتانشان بین پای کودکشان و کفش، تناسب آن را بسنجند.

همچنین کفش باید به مقداری آزاد باشد که وقتی پای کودکان درون آن قرار دارد، بدون آنکه پای کودکان را بکشد، از پاشنه بتواند براحتی بالا و پایین شود و حرکت کند.

راه آخر تشخیص تناسب کفش می تواند فاصل پشت پا با کفش باشد، فاصله ای که باید به اندازه نصف انگشت فاصله داشته باشد.

baby-feet

 

Tags:

یک دیدگاه