۵ راه ارتباط برقرار کردن با فرزند در زمان بارداری

pregnancy

در زمان بارداری پیوند با کودک یکی از مسائل مهم مادران بشمار می رود، به گفته اونیل، یکی از محققان آمریکایی:”والدین دریافته اند که با ارتباط برقرار کردن با نوزاد خود در رحم مادر، احساسات خود را به او انتقال داده و تلاش می کنند تا احساسات فرزندشان را درک کنند.”

با گذاشتن زمان بیشتر برای برقراری ارتباط با نوزاد، مادران نور امید بیشتری برایشان روشن می شود و فرزندان به تولد امید پیدا می کنند تا وارد دنیای دیگری شوند.

ماساژ شکم

از زمانی که مادری متوجه می شود که باردار است، می تواند با انگشتانش جای فرزند آینده اش را حدس بزند. کاری که به گفته خیلی از کارشناسان، از سوی مادران به طور ناخواسته انجام می شود و باعث می شود تا بدنشان به آرامش بیشتری برسد. مادران حرکت فرزندشان را از هفته ۱۷ به بعد می توانند لمس کرده و متوجه شوند.

با یکدیگر موسیقی گوش دهید

گاهی برای ارتباط برقرار کردن، باید خلاقیت داشت. گوش دادن به موسیقی یکی از راه هایی است که حتی بعد از زایمان نیز می تواند راهی برای برقراری ارتباط بین مادر و فرزند باشد.

مطالعات ثابت کرده است که فرزندی که در رحم مادر ملودی های ساده را شنیده است، زندگی خوشحالی را خواهد داشت. موسیقی هایی چون باخ یا هندل ممکن است بهترین انتخاب برای مادران و فرزندان باشد.

صحبت کردن و آواز خواندن

اگر برای فرزندتان که در رحم می باشد، آواز می خوانید و یا با او صحبت می کنید، حس حماقت پیدا کردید، کارتان را باور کنید، او صدای شما را یاد خواهد گرفت.

سعی کنید برای او کتابی بخوانید و یا داستانی را تعریف کنید. فرزندتان معنی کلمات شما را متوجه نمی شود، اما ریتم صدای شما را فراموش نخواهد کرد.

یوگا را امتحان کنید

یوگا قبل از تولد می تواند به مادران برای متمرکز شدن روی فرزندشان کمک کند، گاهی یک مادر باردار که در روز مشغول مسائل مربوط به بارداری اش می باشد، شاید تنها در زمان یوگا و مدیتیشن بتواند با فرزندش ارتباط برقرار کند.

خاطرات خود را بنویسید

نوشتن خاطرات روزانه، حاوی خاطراتی شیرین و خنده داری است که می تواند سالها در یک دفتر بماند. اما اگر می خواهید با فرزند خود ارتباط برقرار کنید، به جای خاطرات نامه ای بنویسید، یک نامه برای فرزندتان بنویسید و از احساستان برایش بگویید. او احساس مادر را درک خواهد کرد.

Tags:

یک دیدگاه