چطور کفش پاشنه بلند راحتی را انتخاب کنیم

fashionhour

زمانی که وارد دنیای مد می شویم، هیچ چیزی به زیبای و شیک تر از کفش های پاشنه بلند، نیست. هیچ لباسی بدون این کفش ها زرق و برق چشمگیری نخواهند داشت. کفش هایی که مدل ها می پوشند، با اندام باریک خود براحتی روی پاشنه های چند سانتی متری راه می روند و چشم ها را به سمت خود جلب می کند.
اما جالب اینجاست که بسیاری از بانوان نمی توانند با کفش های پاشنه بلند یا پاشنه باریک راحت باشند و معمولا پا دردهای شدیدی برایشان بهمراه خواهد داشت. پاشنه های دوک دار با سر پنجه های باریک که درد را برای برخی ها تشدید می کند.
اما انجمن پزشکی آمریکا طی مطالعاتی پیشنهاد کرده است که اگر کفشی پایتان را اذیت می کند دیگر ان را به پا نکنید و از شرش خلاص شوید. اما تنظیم کردن یک کفش راحت با لباسی شیک، کمی سخت است. پس باید استراتژی خاصی برای انتخاب کفش داشت.
کفشی که می خرید حتما باید اندازه پا باشید، اما آخرین باری که کفش پاشنه بلندی را خریده اید، اندازه پایتان بوده است؟ برای کفش های پاشنه بلند، می تواند کمی کفش های بزرگتر تهیه کرد، همانطور که مسن تر ها و خانم های باردار از کفش های بزرگتری استفاده می کنند، می توانید استفاده کنید.
برای انتخاب اندازه کفشتان مطمئن شوید که انگشت شستتان راحت باشد و دیگر انگشتانتان فضای کافی برای حرکت را داشته باشند.
پاشنه هایی که پشتشان گرد است، می تواند کفش استانداردی باشد، چرا که یکی از استانداردهای کفش مناسب را دارد، اما توجه داشته باشید که حالت پایتان را تغییر نداده باشد. خم شدن انگشتان پایتان، می تواند باعث درد های مفصلی شود. پس نگران اندازه کفشتان باشید و به طرز ایستادن انگشتانتان را در نظر بگیرید.
سراغ پاشنه های خیلی بلند نروید، پاشنه های ۱ یا ۲ اینچی انتخاب خوبی برای کسانی که بدنبال راحتی و سلامت پا هستند، می باشد. اگر پاشنه های ۳ تا ۴ اینچی را انتخاب کرده باشید، فشار ناروا بر روی پا و استخوان جلوی پایتان قرار خواهد داد.
گاهی اوقات کفش های استاندارد هم می توانند برای پای شما مناسب نباشند، عرض کفش هم می تواند مهم باشد و عرضش باید به مقداری باشد که پای شما را کامل در بر گیرد.
وزن کفش هم یکی دیگر از مسائل مهم برای انتخاب کفش پاشنه بلند می باشد، وزن کفش باید به مقداری باشد که برای شما از نظر وزنی سنگین به حساب نیاید و براحتی آن را تحمل کنید.

Tags:

یک دیدگاه