باید و نباید های پدران در روز تولد فرزندشان

fathers

در زمان تولد و زایمان کودک، حضور پدر، می تواند کمک مؤثری به مادر برای تولد فرزندشان باشد، اما حضور او در لحظه ای حساس می تواند دشواری ها و نکاتی را داشته باشد که دانستن آنها می تواند کمک بسیاری به زوجین بکند تا دوره زایمان را به خوبی سپری کنند.

باید – ایجاد انگیزه و تشویق
اگر مادر در شرایط درد شدید باشد و نتواند آن را کنترل کند، یک تشویق و یک جمله می تواند برای مادر انگیزه ای ایجاد کند و تاثیر باورنکردنی ای داشته باشد.

نباید – ترسید
اگر پدر، بسیار احساسی است و نمی تواند در آن وضعیت همسرش را ببیند و نگران فرزندش نیز می باشد، بهتر است این پدر در پشت درب بسته زایشگاه قدم بزند و منتظر خبر تیم پزشکی باشد.

باید – با خود شیرینی بهمراه داشته باشید
همراه (پدر) می تواند با همراه داشتن یک شیرینی یا شکلات، تمام انرژی ای که نیاز دارد را دریافت کند.

نباید – تمام شب را با گوشی خود بگذرانید
این زمان، زمانی نیست که شما با بازی کندی کراش بگذرانید و یا بدنبال نتایج بازی های فوتبال باشید، اما باید از گوشی خود برای به تصویر کشیدن، عکس هایی زیبا از همسرتان استفاده نمایید.

باید – آرام باشید
اگر پدر نتواند آرامش خود را حفظ کند، باید به او هشدار داد تا واقع بینانه به همسرش انرژی و آرامش بدهد، او باید به قدری آرام باشد که صداهای بلند و صحبت ها را آرام بشنود و حس آرامشش را منتقل کند.

نباید – ضعف داشته باشید
اگر پدر کمی ضعیف باشد، نمی تواند خودش را کنترل کند و کاملا عادلانه است که نتواند به همسرش کمکی کند. اما به این پدران توصیه می شود، وقتی کنترل خود را از دست دادند، چند لحظه از اتاق خارج شوند و بروند هوایی تازه استشمام کنند و بار دیگر به کنار همسرشان بازگردند.

باید – آهنگ های مورد علاقه خود را همراه داشته باشید
شاید شما باید ۵ ساعت را در بیمارستان بگذرانید، پس برای اینکه استرس به سراغتان نیاید، بهتر است موسیقی هایی را که می پسندید گوش دهید.

باید – همسر را بخندانید
همیشه کمی شوخ طبعی میان زوجین می تواند روحیه خوبی برای آنها بهمراه داشته باشد، مخصوصا زمانی که اثر دارو ها به مرور کم می شود.

نباید – برای خوابیدن تولد فرزندتان را از دست دهید
نوشیدن قهوه می تواند راه حلی باشد، تا پدرانی که نیاز به خواب دارند را بیدار نگهدارد تا لحظه ای که برایشان شاید دیگر تکرار نشود را مشاهده کنند.

باید – مراحل تولد را بدانید و آمادگی داشته باشید
دانستن مراحل تولد و انعطاف پذیری می تواند از نگرانی های پدر بکاهد و همچنین همسر خود را نیز از نگرانی در آورد.

نباید – گریه و زاری کنید
این کار می تواند عکس العملش، یک مشت در صورت پدر باشد.

Tags:

یک دیدگاه