نکاتی که مادران هم نمی دانند

mother-cover
  • لزوما گریه کردن بچه به معنی درد داشتن او نیست

کارشناسان معتقدند گریه کردن کودک تنها به معنی درد کشیدن نیست، این گریه های غیر قابل کنترل کودک می تواند دلایل ساده ای حتی چون قلنج کردن، داشته باشد.

  • بغل کردن نوزاد خوب است

دهه هاست که مادران از در آغوش گرفتن بیش از حد فرزندشان احساس پشیمانی و گناه می کنند، چشم پوشی از منتقدان این عمل، تکرار بغل کردن نوازد نه تنها مشکلی ندارد، بلکه کار درستی است که به نوزادتان احساس خوب و شناخت مادر و احترام به او را نشان می دهد.

  • از دستمال کاغذی کودکان استفاده نکنید

استفاده کردن از دستمال کاغذی های خاص کودکان که گرانقیمت نیز می باشند، لزومی ندارد و ممکن است نوزاد را اذیت و ناراحت کند، پس نگران نباشید و از این نوع دستمال کاغذی ها دیگر استفاده نکنید.

  • ضد عفونی کردن آسان تر از آنچه فکر می کنید است

استریل کردن تمام البسه نوزاد می تواند وقت زیادی از شما را بگیرد، اما دیگر راه های قدیمی مثل استفاده از آب گرم و قابلمه، دیگر کار بردی ندارد. اما آیا می دانید که ضد عفونی کردن بسیار ساده و آسان تر شده است؟

همه البسه را به ماشین لباس شویی بیاندازید (بدون صابون) و آن را با آب گرم و دور مدت کوتاه بشورید.

  •  آرامش با موسیقی

کارشناسان معتقدند موسیقی می تواند هر روحیه ای را رام و آرام کند، همچنین می تواند کودک را در خانه و یا در ماشین آرام نگه دارد و حتی او را به خواب ببرد.

  • از کفش ها بگذرید

تا زمانی که کودکتان بتواند راه برود، واقعا به کفش نیازی ندارد، اما جوراب چطور؟ بله به طور قطع نیاز دارد، اما نه کفش! باید صادقانه گفت، در این مورد می توانید در پول و زمان خود صرفه جویی داشته باشید.

  • آنها را بعدا بخوابانید

آیا فرزندتان سحر خیز است؟ این امر می تواند دشواری بسیاری داشته باشد و برای شما واقعا مشکل خواهد داشت. شما نمی توانید به کودکتان توضیح دهید که دوباره بخوابد، اما دیر خواباندن فرزندتان به او کمک می کند تا صبح زود از خواب بیدار نشود.

Tags:

یک دیدگاه