با فودینی، غذاهای خود را چاپ کنید

printer-food

با توجه به پیشرفت تکنولوژی چاپگرها و جا افتادن چاپگر های سه بعدی در بازار، حالا نوبت آن رسیده تا با استفاده از مواد طبیعی، چاپگری برای چاپ کردن غذاهای کامل، حرکت نوینی در این صنعت برداشته باشد.

این چاپگر ها که فودینی (Foodini) نام دارد، با دیگر چاپگرهای سه بعدی تفاوت زیادی ندارد، اما به جای پلاستیک به عنوان مواد مورد نیاز برای چاپ کردن، از مواد خوراکی و طبیعی ای استفاده می کند که از کپسول های استیل جانبی اش خارج می شود.

تکنولوژی این چاپگر با دیگر چاپگر های سه بعدی یکی است، بینته کاکسما، یکی از بنیانگذاران کارخانه ماشین های طبیعی، که سازنده این چاپگر می باشد نیز آن را تایید کرده و گفت :” این دقیقا همان تکنولوژی چاپگر های سه بعدی است.”

این چاپگر که پیش بینی می شود با ۱۰۰۰ دلار وارد بازار شود، یک مدل اولیه برای این نوع آماده کردن غذا می باشد، شروعی که شاید بتواند به کمک کارخانه های بزرگ برود و یا جای اجاق گاز ها در آشپزخانه بشود.

پروسه چاپ در فودینی بسیار آهسته است و این اجازه را می دهد تا جزئیات بسیاری در آن رعایت شود، این دقت در چاپ به شکلی است که فودینی می تواند یک بشقاب اسپاگتی و یا پیتزا را همانطور که می خواهید بر روی بشقاب شما مدل سازی کند.

 

Tags:

یک دیدگاه