نوشیدن قهوه، پیشگری بر زوال عقل

coffe

نوشیدن روزانه قهوه می تواند خطر ابتلا به زوال عقل و دیوانگی را کاهش دهد.

به میلیون ها دلیل یک قهوه قوی می تواند یک نوشیدنی ایده آل برای شروع روز باشد، اما امروزه به این نتیجه رسیده اند که نوشیدن قهوه می تواند شما را از زوال عقل دور نماید.

نوشیدن سه تا پنج فنجان در روز حتی می تواند احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را تا ۲۰ درصد کاهش دهد. مطالعات نشان داده است که تغذیه می تواند درصد حافظه و قدرت آن را بیشتر کند، مخصوصا زمانی که در معرض خطر ابتلا به آلزایمر باشیم.

این نتایج با توجه به مطالعات صورت گرفته و منتشر شده بر مبنای علوم اطلاعات برای قهوه می باشد. محققان این مطالعات از موسسین شرکت های مرتبط با صنعت قهوه چون ایلی کفه (Illycafe)، نستله (Nestle)  و دی مستر بلندرز (De Master Blenders) می باشند.

این تحقیقات در بریتانیا انجام شده است و یکی از راه های پیشگری از سوی پزشکان معرفی می شود تا بتوانند با نوشیدن قهوه، از خطر ابتلا به آلزایمر فرار کنند.

پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ تعداد افرادی که از زوال عقلی رنج می برند به عدد ۱۱۵٫۴ میلیون نفر خواهد رسید، رقمی که نگرانی خیلی از مسئولین و کشورها را به همراه داشته است.

رژیم های غذایی، خوردن برخی از ماهی ها، میوه و سبزیجات تازه، روغن زیتون و شراب قرمز نیز از دیگر مواد خوراکی ای میباشند که برای پیشگیری از آلزایمر استفاده می شود.

Tags:

یک دیدگاه