سرآشپز سه‌بعدی

3d-printer-cover

آشپزی سنتی به پیشرفت خاصی نرسیده، اما می‌توانید روی غذاهایی حساب کنید که قرار است توسط پرینترهای سه‌بعدی تولید شوند و جای خود را در دنیای ما باز کنند.

اگر سری به خط مقدم تکنولوژی در مورد غذا بزنید، یک پرینتر سه‌بعدی پیدا خواهید کرد که در حال بیرون دادن شکلات است. آشپزی سنتی به پیشرفت خاصی نرسیده، اما می‌توانید روی غذاهایی حساب کنید که قرار است توسط پرینترهای سه‌بعدی تولید شوند و جای خود را در دنیای ما باز کنند.

محققان در اقصی نقاط دنیا تلاش می‌کنند راه‌های جدیدی برای استفاده از پرینترهای سه‌بعدی جهت تولید غذا بیابند، به امید روزی که این تلاش‌ها گامی باشند جهت رفع مشکلات سوءتغذیه و کمک به توسعه پایدار. تا امروز بیشتر این تلاش‌ها در راستای تولید شیرینی و شکلات بوده است. واضح است که کسی هنوز نمی‌تواند یک پرینتر سه‌بعدی با قیمت معقول بخرد تا با کمک آن شام یا دسر درست کند. اما تلاش‌های روزافزون و ابداعات جدید در این رابطه ممکن است در نهایت منجر به تغییری در صنعت غذا و نحوه‌ی تغذیه‌ی ما شوند.

لیزا فون هاسلن، مدیر بخش خلاقیت آزمایشگاه شکر در شرکت ۳D Systems در این باره می‌گوید: «به نظرم این روش تولید غذا صرفا چیزی نیست که به خاطر نوظهور بودنش مورد توجه قرار بگیرد. معتقدم در سال‌های آینده این فناوری کمک زیادی به مساله غذا در سرتاسر جهان خواهد کرد. فکر می‌کنم اثر این فناوری را وقتی خواهیم دید که روی آداب فرهنگی غذا خوردن تاثیر بگذارد؛ مناسکی که بخشی قوی از شخصیت افراد در دنیای ما هستند.»

در حال حاضر پنج روش جالب وجود دارد که پرینترهای سه‌بعدی در مراحل آزمایشی توانسته‌اند کارهای جالبی در زمینه‌ی تولید غذا انجام بدهند:

۱) تزیین کیک‌های عروسی

شاید این مساله چندان در امر تغذیه مهم نباشد، اما نمونه‌ای از آزادی عملی است که پرینترهای سه‌بعدی می‌توانند در این زمینه در اختیار ما بگذارند. می‌توانید با استفاده از این دستگاه‌ها طرحی منحصر به فرد برای روز منحصر به فرد زندگی خود داشته باشید. مثلا می‌توان خلاقیت به خرج داد و این تزیین را به شکل الگوی تور لباس عروس درآورد.

۲) غذاهایی نرم و با ظاهر خوب

افراد مسنی که مشکل جویدن یا بلع غذا دارند معمولا مجبور هستند از پوره تغذیه کنند. کیلد فان بومل، یکی از محققان سازمان تحقیقات علمی کاربری هلند معتقد است غذاهای پوره معمولا ظاهر اشتهابرانگیزی ندارند و افراد مسنی که خود مشکل تغذیه دارند به خاطر اشتهابرانگیز نبودن این غذاها باز هم کمتر غذا می‌خورند. این کمبود تغذیه خود ممکن است منجر به مشکلات پزشکی گوناگونی شود.

فان بومل و محققان دیگری که در این زمینه خاص فعالیت می‌کنند با له کردن هویج، نخود و بروکلی و استفاده از پرینتر سه‌بعدی توانسته‌اند نسخه جدیدی از این غذاها ایجاد کنند که نرم‌تر است، اما به خاطر وجود مواد ژله‌ای شکل خود را همچنان حفظ می‌کند. این سبزیجات که با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی تولید شده‌اند در حال حاضر در خانه‌های سالمندان در آلمان برای تغذیه افراد مسن به کار می‌روند.

۳) تغذیه مخصوص

در حال حاضر تمرکز متخصصان روی شکل، رنگ و مزه غذاهای تولیدشده توسط پرینتر سه‌بعدی است، اما دقتی که این دستگاه‌ها دارند می‌تواند کمک کند تا در غذای تولیدی خود میزان دقیقی از ویتامین‌ها یا داروهای مورد نظر خود به کار ببرید.

فون هاسلن در این مورد می‌گوید: «می‌توانیم روزی را تجسم کنیم که یکی از دستگاه‌های پوشیدنی شما حس می‌کند که بدن شما در هر زمانی به چه موادی احتیاج دارد، چه فردی ورزشکار باشید یا فردی عادی، یا شرایط پزشکی خاصی داشته باشید. بعد می‌توان این داده‌ها را به پرینتر خانه انتقال داد و هر وقت به خانه برگشتید غذایی مخصوص برای‌تان آماده باشد و از چیزی تغذیه کنید که بدن‌تان در آن لحظه به آن نیاز دارد.»

هاد لیپسون، مدیر آزمایشگاه ماشین‌های خلاقانه‌ی دانشگاه کورنل می‌گوید: «می‌شود بگویید دوست دارم وقتی صبح از خواب بیدار شدم پرینتر سه‌بعدی برایم صبحانه آماده کرده باشد و دلم می‌خواهد این صبحانه میزان مناسبی از اسید چرب داشته باشد، یا هر چیز دیگری که لازم دارم. این جاست که آشپزی و نرم‌افزار دست به دست هم می‌دهند و احتمالات پیش روی شما نامحدود می‌شوند.»

۴) غذاهای پایدار:

فان بومل در حال بررسی احتمال به کار رفتن منابع جایگزین پروتئین از جلبک گرفته تا حشرات در غذاهای جالب با بافت‌های باب طبع مردم است. به عقیده او اگر در همه جای دنیا مردم به اندازه کشورهای غربی گوشت مصرف کنند دچار معضل منابع پروتئین می‌شویم چون واقعاً به تعداد لازم گاو وجود ندارد. کجا می‌توان آن همه گاو را نگهداری کرد و علوفه مورد نیازشان را در اختیارشان قرار داد؟

۵) تزیین نوشیدنی‌های ترکیبی

می‌شود با استفاده از پرینتر سه‌بعدی یک شکل مشبک از شکر درست کرد و آن را روی لیوان نوشیدنی گذاشت و بقیه محتویات لیوان نیز با توجه به این انتخاب شوند که این جسم قرار است در آن‌ها حل شود. این دقیقا همان چیزی است که خیلی از متخصصان درست کردن وکتل‌های الکلی به آن علاقه دارند و یکی از روش‌هایی است که پرینتر سه‌بعدی از طریق آن‌ها دنیای سنتی را به توانایی‌های خود پیوند می‌زند. چنین دستگاهی قرار است سال آینده توسط ۳D Systems با قیمت ۲۰هزار دلار وارد بازار شود و بازار هدف آن گروه‌های حرفه‌ای تولید غذا خواهد بود.

هرچند به نظر نمی‌رسد در آینده‌ی نزدیک مصرف‌کنندگان عادی از این پرینترهای سه‌بعدی استفاده کنند، اما شکی وجود ندارد که با پاگرفتن این فناوری تاثیر گسترده آن‌ها بر تغذیه را خواهیم دید.

3d-printer

Tags:

یک دیدگاه