از شر چربی های شکم رهایی یابید

shikambe

آرزوی هر کسی داشتن شکم صاف و بی چربی است، آرزویی که شاید با ساعتها دویدن هم به دست نیاید.در این مقاله کوتاه راه حلی را به شما معرفی می‌کنیم که داشتن یک شکم رویایی را تنها با روزی ۲۵ دقیقه تمرین ممکن می‌کند.

اخیرا مقاله ای در مجله ابیزیتی(چاقی) Obesity چاپ شده که بر اساس آن ، محققان دانشگاه هاروارد در موسسه بهداشت و سلامت عمومی (HSPH)   فعالیت بدنی و وزن و دور کمر ۱۰۵۰۰ مرد سالم را که در آزمایش حرفه ای بهداشت و سلامت  شرکت کرده بودند را طی سالهای ۱۹۹۶تا ۲۰۰۸  اندازه گیری کردند. در طول ۱۲ سال بررسیهایی که انجام شد، کسانی که ۲۰ دقیقه در روز بدنسازی و  ورزشهای وزنه ای، کار با دستگاههای وزنه ای و حرکتهای قدرتی و کششی انجام میدادند به نسبت سنشان افزایش کمتری در چربی های شکمی داشتند.

در مقابل  کسانی که به ورزشهای هوازی شدید و ایروبیک به همان اندازه ۲۰ دقیقه در روز پرداختند سایز دور کمر و شکم به نسبت بیشتری داشتند. هر چند آنها که به ایروبیک و ورزشهای شدید هوازی پرداختند وزن بیشتری کم کردند اما سایز دور کمر وشکم این افراد به نسبت افراد با ورزشهای کششی بیشتر بود.

این روزها بیشتر متخصص ها معتقدند که بدن سازی و ورزشهای وزنه‌ای  بهترین ترفند برای از دست دادن چربی های شکمی است. برخلاف ورزشهای هوازی که هم چربی و هم عضلات و ماهیچه ها رو میسوزاند، بدنسازی نه تنها چربی ها را از بین می‌برد بلکه آنها رو به عضله هم تبدیل میکند. افزایش چربی دور شکم ارتباطی حیاتی با افزایش سن و دیابت و بیماری های قلبی دارد . یک متخصص موسسه (HSPH) دکتر رانیا مکری Rania Mekary  معتقد است که بدنسازی دقیقا با آن چیزی که با بالا رفتن سن در بدن ایجاد میکند یعنی افزایش چربی دور شکم و چاقی در تضاد است .

علاوه بر این با افزایش متابولیسم بدن هر ۴۸ ساعت بعد از ورزشهای بدنسازی، در دراز مدت بدنسازی تاثیر دو برابری بر کاهش چربیهای شکم و تبدیل آن به عضله  دارد. از آنجا که  بدن زنان به طور طبیعی چربی بیشتر و عضلات کمتری نسبت به مردها دارند ورزشهای بدنسازی  در نگه داشتن شکم صاف و بدون چربی در زنها بسیار مهم‌تر است. اما این به این معنی نیست که ما ورزشهای هوازی رو رها کنیم بلکه بهترین راه، ترکیبی منطقی از هر دو نوع ورزش و غافل نشدن از هر کدام است. توصیه بیشتر متخصصین در این زمینه این است که برای از بین بردن چربیهای شکم ورزشهای هوازی مثل دویدن، شنا کردن و دوچرخه زدن و ایروبیک را در هفته ۲ بار انجام بدهیم و بدنسازی رو حداقل ۳ بار در هفته فراموش نکنیم. یادتان باشد تنها ۲۵ دقیقه در روز برای انجام بدنسازی کافی و منطقی است و اگر شما میخواهید تمام عضلات بدن خودتان رو زیبا کنید می‌توانید از برنامه‌های هفتگی و یا روزانه بدنسازی استفاده‌کنید که کاملا به زمانی که در اختیار دارید و البته  علاقه شما بستگی دارد  اما تنها ۲۵ دقیقه در روز و ۳ روز در هفته در دراز مدت کاملا تاثیر خودش را می‌گذارد.

Tags:

یک دیدگاه