طبیعت به کمک تکنولوژی می شتابد !

sun-charge-5

یکی از مشکلات همیشگی ما در سفر های بیشتر از یک روزه، کم آوردن شارژ برای دستگاه های برقی مخصوصا موبایل و تبلت هست. تصمیم گرفتیم یکی از راه حل هایی که برای این مشکل پیدا کرده ایم را به شما معرفی کنیم.

شارژ قابل حمل خورشیدی Solarmonkey 

همه ما به تکنولوژی نیاز داریم. حتی اگر خارج از شهر باشیم و بخواهیم چند روزی را با آرامش بگذرانیم . ولی چطور می توانیم دستگاه هایمان را شارژ کنیم؟

پنل های خورشیدی چندین سال است که وارد بازار شده اند،اما تا سال های اخیر هنوز دستگاهی که بتوانیم به راحتی حملش کنیم و با اندازه کوچکش، به مقدار کافی برق رسانی کند، در دسترس نبوده است . اخیرا شرکت های مختلفی این دستگاه ها را در انداره های مختلف تولید می کنند که می توانید با خودتان حمل کنید و هتگام احتیاج ار آن استفاده کنید.

دستگاهی که امروز می خواهیم معرفی کنیم، محصولی از شرکت Powertraveller هست که با عنوان Solarmonkey  وارد بازار شده و قیمتش در بازار خارج از ایران ۱۳۰ دلار می باشد .

یک شارژر خورشیدی چه امکاناتی باید داشته باشد؟

داشتن باطری داخلی می تواند یکی از امکانات مهم یک شارژر خورشیدی باشد. به کمک این قابلیت می توانید بعد از شارژ دستگاه ها در طول روز، مقداری هم برای شب ذخیره کنید.  که این دستگاه این قابلیت رو دارا می باشد.

شارژر های خورشیدی در هوای ابری هم کار می کنند؟

شارژر های خورشیدی معمولا در هوای ابری نمی توانند برق کافی برای شارژ دستگاه ها رو تامین کنند. ولی دستگاه هایی که  از نسل جدید سلول های خورشیدی استفاده می کنند می توانند در هوای ابری هم انرژی خورشید رو دریافت، و بدون هیچ مشکلی دستگاه شما رو شارژ کنند. Solarmonkey هم یکی از محصولاتی هست که از جدید ترین نسل سلول های خورشیدی استفاده می کند.

چه دستگاه هایی را میتوان با شارژر خورشیدی شارژ کرد؟

این کاملا به اندازه و توان شارژر بستگی دارد. در مورد این دستگاه که توانش ۳ وات هست، می توانید گوشی های موبایل و تبلت و اسپیکر های همراهتان را شارژ کنید .

چه امکانات دیگری را در بر میگیرد؟

این دستگاه همونطور که در ادامه اسمش کلمه adventurer آمده، یکی از دستگاه هایی می باشد ، که برای شرایط مختلف طراحی شده است. یعنی در مناطق مرطوب و بارانی هم به خوبی کار می کند . برای جلوگیری از ضربه خوردن، یک کیف به همراه آن به خریدار داده می شود.

اندازه  مناسب و باریک بودن آن باعث می شود که بتوانید داخل جیبتان حملش کنید.

 

معایبت این دستگاه چیست؟

از مشکللات این دستگاه میتوان به این اشاره کرد که فقط یک پورت USB دارد و این یعنی در لحظه، فقط میتوانید یک دستگاه را به آن وصل کنید. قیمت این محصول به نسبت محصولات مشابه در بازار بیشتر است ، اما کیفیت و امکانات بسیار زیادی را دارا میباشد .

 

Tags:

یک دیدگاه