تاثیر مواد قندی به سیستم ایمنی بدن

sugerla

سلامتی ایده آل و نوسازی فعال بدن مستلزم برخورداری از یک سیستم ایمنی توانا می باشد. مواد قندی، سیستم ایمنی را تضعیف کرده، توان شما را در مقابله با بیماری های عفونی، آلرژی ها و حتی سرطان کاهش می دهد. به بیان دیگر، این مواد و در رأس همه، قند و شکر سفید، آرد سفید و برنج سفید به اشکال مختلف متوقف کننده سیستم ایمنی بدن بوده، به عملکرد طبیعی آن بویژه عمل دفاعی بیگانه خواری گلبول های سفید خون، یعنی توانایی آن ها برای از بین بردن میکروب ها و سایر عوامل تهاجمی به بدن آسیب می رسانند.

زیان های ناشی از مصرف مواد قندی به همین جا خاتمه نمی یابد. مصرف زیاد قند سبب کاهش ماده معدنی اصلی بافت ها یعنی کروم می شود. این ماده معدنی باعث افزایش متوسط طول عمر موش ها می شود. کروم مهم ترین عنصر معدنی است که ثابت شده در افراد داریای رژیم غذایی کلاسیک آمریکایی (دارای مواد قندی زیاد) کاهش آشکار می یابد و کاهش کروم خطر تصلب سرخرگ ها و بیماری مربوطه قلب را افزایش می دهد. این ماده، در مبتلایان به حمله های قلب کاهش می یابد.

برای کسانی که دشوار است مصرف مواد قندی غذایی شان را کم کنند توصیه می شود روزانه ۴۰۰ تا ۸۰۰ میکروگرم کروم _ به صورت ماده دارویی اضافی مصرف کنند این مقدار کروم عملا میل شدید آن ها را به مصرف مواد قندی کاهش داده و سبب کاهش وزن می شود. به علاوه مواد قندی سبب کاهش کلسیم و ساید عناصر لازم برای استحکام استخوان ها می شده و از این راه خطر اتئوپروز (پوکی استخوان ها) را افزایش می دهند.

 

Tags:

یک دیدگاه