راز مارک زاکربرگ برای استخدام بهترین کارمندان

FB

طی نشستی در انجمن Q&A در بارسلونا ، بنیانگذار و میر عامل فیس بوک در پاسخ به سوال ” چگونه افراد با استعداد را جذب می کنید؟” راه بسیار ساده و خلاف منطقی را ذکر کرد که با استفاده از مانع استخدام متقاضیان معمولی می شود.

زاکربرگ گفت ” من کسی را برای انجام کار بی واسطه با خودم استخدام می کنم که خودم هم بتوانم برای او کار کنم. این روش ابتکاری بسیار موثر من است. او از شرلی سندبرگ، مدیر ارشد کاربران فیس بوک، به عنوان نمونه کامل افرادی یاد کرد که از کار با آنها احساس خوشحالی و رضایت می کند و اظهار داشت در صورت عدم وجود فیس بوک در راه اندازی پروژه دیگری با او همکاری خواهد داشت.

هر ارگانی باید راهکاری منحصربه فرد برای عدم جذب کارمندان ناکارآمد داشته باشد، به این دلیل که هر ارگانی – به خصوص ارگان های در حال توسعه – کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. ممکن است کیفیت را نادیده گرفته و در ۶ ماه اول موفق به انجام کارهای بیشتری شوید، اما شرکت هایی که این کار را انجام می دهند روزی پشیمان خواهند شد.

زاکربرگ گفت ” این قانون کمک بزرگی به من کرده است. فکر می کنم تا زمانی که از این قانون برای استخدام افراد تبعیت کنید، هرگز مرتکب خطا نخواهید شد”.

یک دیدگاه