همکاری مایکروسافت با فورد موتور

زشقفثزا

فورد موتور به منظور کمک به توسعه خدمات خودروی متصل این خودروساز، با مایکروسافت همکاری می‌کند. یکی از امکاناتی که فورد قصد دارد اواخر امسال از طریق سرویس جدید خود فراهم کند، امکان بروزرسانی اتوماتیک سیستم اطلاعات سرگرمی Sync 3 به صورت بی‌سیم است. این سرویس مبتنی بر پلتفرم آزور مایکروسافت کار خواهد کرد که یکی از اولین شرکای فناوری این خودروساز به شمار می‌رود.

به گفته دان باتلر، مدیر خدمات و خودروهای متصل فورد، سرویس مبتنی بر ابر، این شرکت را قادر می‌سازد اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده رانندگان از خودروها بدست بیاورد. وی در ادامه افزود: داده‌هایی که فورد از طریق بی‌سیم از این سرویس بدست می‌آورد می‌تواند برای تشخیص مشکلات مکانیکی یا مطلع کردن مالکان و نمایندگی‌های فروش در مورد زمان تعمیرات مورد استفاده قرار گیرد و همچنین اطلاعات لازم در مورد نحوه استفاده از خودرو و عادت‌های رانندگی را برای بیمه کنندگان فراهم کند.

فورد پس از اینکه نخستین نسخه‌های Sync و مای فورد تاچ که به طور مشترک با مایکروسافت طراحی شده بود با مشکلات فنی و شکایت‌های گسترده مصرف کنندگان روبرو شدند، دو سال قبل برای کمک به ساخت نرم افزار Syn 3 از همکاری با مایکروسافت روی برگرداند و به QNX بلک بری متوسل شد.

سیستم Sync 3 که دسامبر گذشته رونمایی شد، از پاییز امسال در بعضی از مدل‌های فورد ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد. شبکه ابری فورد این خودروساز را قادر می‌سازد مجموعه گسترده ای از خدمات موبایلی را داخل و خارج از خودرو عرضه کند. فورد نخستین خودروسازی نیست که از پلتفرم آزور استفاده می‌کند. مایکروسافت و تویوتا موتور هم همکاری در خدمات ابری بر مبنای آزور را اعلام کرده اند و در سال ۲۰۱۳ قرارداد مشابهی با کوروس بسته شد که زیرمجموعه شرکت چینی چری اتوموبیل است.

 

Tags:

یک دیدگاه