اطلاعات کاملا خصوصی که اپل درباره شما می‌داند !

apple-cover

همراه آیفون، آیپد و آیپاد، اسناد حجیمی ارائه می‌شود که شما را از نحوه استفاده از این گجت‌ها مطلع می‌سازد. این اسناد  که در واقع حق قانونی اپل برای انتشار اطلاعات شخصی شماست، معمولا نادیده گرفته می‌شود زیرا اساسا شما این اجازه را به او می‌دهید. اگر به گواهی نرم‌افزار iOS و حقوق قانونی آن توجه کنید (مواردی که در نصب اولیه و آپدیت iOS باید قبول شوند)، متوجه می‌شوید وجوه مبهمی از انتشار اطلاعات شخصی در آنها وجود دارد. در ادامه ۵ مطلب شخصی که در اختیار اپل قرار داده می‌شود را بررسی می‌کنیم.

  • مکان شما و هر آنچه در Siri می‌گویید: شما موافقت می‌کنید که هنگام استفاده از Siri و Dictation، اپل و دیگر عوامل آن می‌توانند این اطلاعات را منتقل، جمع‌آوری، نگهداری، پردازش و استفاده کنند. این اطلاعات می‌تواند شامل نام، نام مستعار و حتی وابستگان شما که در دفتر تلفن شما موجود است، باشد.

1

  • اطلاعات غیرشخصی: اپل ممکن با هر هدفی، اطلاعات غیرشخصی شما را جمع‌آوری، استفاده، منتقل و منتشر کند. اپل اطلاعات را به دسته‌های شخصی و غیرشخصی تقسیم کرده است و بر این تاکید دارد که اطلاعات شخصی را در اختیار کسی قرار نمی‌دهد. درباره اطلاعات شخصی توضیح کمی داده شده اما شامل نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن، آدرس پستی، اطلاعات کارت اعتباری و دفتر تلفن است. اپل مدعی است این اطلاعات را تنها برای بهبود تولیدات استفاده می‌کند. اما برعکس آن اطلاعات غیرشخصی است که ممکن است با شخص سومی در میان گذاشته شود که شامل شغل، کدپستی و مکان دستگاه است.

2

  • دستگاه شما (و احتمالا خودتان) کجاست: با استفاده از هر سرویس مبتنی بر مکان‌یابی روی دستگاه iOS، به اپل و همکارانش و توسعه‌گران شخص سوم اجازه می‌دهید اطلاعات مکانی شما را با هدف بهبود سرویس‌ها و محصولات، جمع‌آوری، نگهداری، منتقل و پردازش کنند. نام شما همراه اطلاعات مکانی شما نیست اما همراه با اطلاعات دیگر، تصویر شما را کامل می‌کند. اپل حتی می‌تواند مکانی که شما محصولات را می‌خرید و یا از آنها استفاده می‌کنید را نگهداری کند.

3

  • با چه سرعتی رانندگی می‌کنید: اطلاعات سرعت سفرهای جاده‌ای

4

  • مطالبی که در iMassages ارسال می‌کنید: اپل برای اطمینان از دریافت پیام‌ها در iMassages، آنها را به صورت رمزنگاری شده و به مدت محدود نگه می‌دارد. اما نگهداری آن کمی خطرناک است زیرا ممکن است در دسترس هکرها قرار گیرند هرچند که رمزنگاری این کار را مشکل می‌کند.

5

بلافاصله پس از موافقت با این گواهی‌نامه و در اختیار قرار دادن اطلاعات شخصی خود به اپل، می‌توانید آیفون خود را روشن کرده و در وب بگردید و اپ‌های جالبی را دانلود کنید و در تمام این مدت توسط  شرکت‌هایی که اطلاعات شما را جمع می‌کنند، کنترل می‌شوید. هرچند اپل بر خلاف گوگل و فیس‌بوک، گفته است در کار فروش اطلاعات مشتریانش وارد نمی‌شود. این درحالی است که بسیاری از مشتریان، از این روش شرکت ناراضی خواهند بود.

 

Tags:

یک دیدگاه