بازگشت پورشه باکستر اسپایدر با سبک ساده گرایانه

cartech

طبق اظهارات پروفسور دکتر مارتین وینترکورن رئیس گروه فولکس واگن، پورشه باکستر اسپایدر قرار است امسال به زودی وارد بازار شود.

آقای دکتر جزئیات دیگری در این مورد نگفته است، ولی به نظر میرسد با اطمینان می توان گفت که مدل جدید از نسخه قدیمی آن، یعنی باکستر اسپایدر ۲۰۱۲- ۲۰۱۱، که به نام “بهترین پورشه فرمان پذیر دوران ” نامیده می شد الگو گرفته است. این مدل نسبت به باکستر S، ۸۰ کیلوگرم سبک‎‌تر است. که دلیل این سبکی، در های با پوسته های آلومینیومی، درب عقب آلومینیومی (کاور روی موتور)، صندلی های سبکتر، حذف کردن رادیو و سیستم تهویه (که میشود آنها را برگرداند)، و بسیاری از دیگر ویژگی های متمایز آن، همچون سقف پارچه ای جدا شونده دستی که از دو قسمت تشکیل شده است. سقف منحصر به فردش جوری کار گذاشته شده که به شما اجازه میدهد نمای درب عقبی آن را به صورتی زیبا و چشمگیر باز طراحی کنید و میزان جاذبه پورشه باکستر اسپایدر را بیشتر میکند.

به دنبال پایین آوردن وزن آن، ارتفاعش نیز کمتر، فنر ها محکم تر و مدل موتور ۳.۴ لیتری با دور بیشتر، که نیروی خروجی بیش از ۱۰ اسب بخار و تولید گشتاور ۱۰ نیوتن متر بیشتر است. پایه قیمت برای مدل ۲۰۱۱- ۲۰۱۲ پنج درصد بیشتر از باکستر S است. امروزه، جایگاه باکستر GTS بالاتر از خط تولید باکستر S است، ولی زیاد مشخص نیست که آیا مدل اسپایدر بین این دو مدل یا بالاتر از این مدلها قرار میگیرد.

آیا مدل جدید اسپایدر بایست جایگاهی مشابه مدل S داشته باشد (که در حال حاضر ۶۴.۸۹۵ دلار قیمت دارد)، که باعث میشود قیمت تقریبی آن حدود ۶۸.۲۵۰ دلار باشد که بطور قابل توجهی قیمتی پایین تر از GTS دارد که ۷۵.۵۹۵ دلار است.

ما هم نمیدانیم که آیا توان خروجی موتور پورشه باکستر اسپایدر بیشتر از مدل GTS که نیرویی بالغ بر ۳۳۰ اسب بخار و گشتاور ۳۷۰ نیوتن متر دارد خواهد بود یا نه. در آنصورت، اگر مدل اسپایدر به عنوان به روز رسانی باکستر ها باشد، میتواند به جای یک موتور ۳.۴ لیتری ۶ سیلندری با یک توربو شارژر تخت چهار تقویت شده باشد. با این حال، اگر این مدل بتواند در خط تولید فعلی جا بگیرد، ما نیز بی صبرانه منتظر دیدن پورشه باکستر اسپایدر خواهیم بود. و خبر خوب این است که نیازی نیست که خیلی منتظر آن باشیم.

Tags:

یک دیدگاه