آئودی R8 e-tron خودروی تمام الکتریکی برای سال ۲۰۱۶

cartech-cover-la

آئودی به شایعات پایان داد. یک نسخه تمام برقی از نسل دوم R8 در نمایشگاه موتور ژنو معرفی شد، به نام آئودی R8 e-tron. این خودرو دارای یک پیشرانه الکتریکی است که قدرت ۴۵۵ اسب بخار و گشتاور عظیم ۹۱۹ نیوتن متر را تولید می کند؛ همین کافیست تا کوپه را در مدت زمان ۳.۹ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

بالاترین سرعت آئودی R8 e-tron که به صورت الکتریکی محدود شده ۲۴۹ کیلومتر بر ساعت می باشد. سیستم مورد هدف قرار دادن بردار گشتاور کمک می کند تا راننده بهترین استفاده را از قدرت R8 در هر دو حالت داخل و خارج از پیست را داشته باشد. e-tron با یک باتری لیتیوم- یون T شکل که در داخل تونل انتقال قدرت نصب شده است و مستقیماً پشت قسمت مسافر می باشد مجهز شده است. طراحی و ساخت این تجهیزات در خود کمپانی آئودی انجام شده است.آئودی R8 e-tron این توانایی را دارد که بتواند ۴۵۰ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند. باتری‌های آئودی R8 e-tron این امکان را دارد که به طور کامل در مدت زمان ۲ ساعت شارژ شود.

آئودی ترفندهای بی شماری را به منظور کاهش ضریب درگ تا ۰.۲۸ به کار برده است. قابل به ذکر است، ویژگی های e-tron، مدل خاص سپر جلو و چرخ های بسیار سبک با یاتاقان های فیبر کربنی می باشد. خریداران قادر خواهند بود که آئودی R8 e-tron را از اواخر سال سفارش دهند، هرچند که آئودی ذکر نکرده است که این ماشین در ایالات متحده امریکا قابل دسترس خواهد بود یا خیر.

جالب است بدانید آئودی پیش بینی کرده R8 e-tron مدلی کم فروش خواهد بود و اذعان می کند که این ماشین در اصل به عنوان برنامه آزمایشی طراحی شده است که داده هایی در مورد ماشین های الکتریکی جمع آوری کند. اطلاعات جمع آوری شده از طریق برنامه برای ساخت سدان تمام الکتریکی برای رقابت با Tesla مدل S  استفاده خواهد شد. اما یک بازه زمانی مشخص تر برای عرضه مدل بعدی داده نشده است.

 

Tags:

یک دیدگاه