هفت “اپ” ی که برای شما پس‌انداز می‌کنند !

cover-24tech

مدیریت منابع مالی شخصی استرس‌آور است. اما تعدادی اپ وجود دارد که این کار را بسیار آسانتر می‌کند. این اپ‌های گوشی‌های هوشمند شما را در پیگیری هزینه‌ها و پس‌انداز یاری می‌کنند.

1

  1. Mint

شاید گسترده‌ترین اپ اقتصاد شخصی، Mint باشد که توسط شرکت نرم‌افزاری Intuit ارائه می‌شود. این اپ فرصت بررسی کامل منابع مالی شما، از حساب‌های بانکی و کارت‌های اعتباری گرفته تا وام‌های دانشجویی و مالیات، را فراهم می‌کند. این اپ به طور خود کار هزینه‌ها را پیگیری و دسته‌بندی کرده و وقتی به حد مجاز بودجه شما نزدیک شود، به شما هشدار می‌دهد. حتی می‌توانید از نکته‌های پس‌انداز که ارائه می‌دهد استفاده کنید. تمام مسایل به صورت گراف‌ها و چارت‌های ساده و قابل درک نمایش داده می‌شوند. قابل دانلود روی آیفون و اندروید است.

2

  1. Acorn

این اپ با استفاده از پول خرد باقیمانده از خرید شما، پس‌انداز می‌کند. اولین باری که کارت اعتباری خود را به آن می‌‌دهید، به طور اتوماتیک، هزینه هر خرید را به عدد روند بعدی، گرد می‌کند و مبلغ را پس‌انداز می‌کند. مثلا اگر ۲/۲۵ دلار خرج کرده باشید، ۰/۷۵ دلار را پس‌انداز می‌کند. Acorn مدعی است که ماهیانه می‌توان به طور متوسط بین ۳۰ تا ۱۸۰ دلار پس‌انداز نمود. شاید در مجموع تا سی هزار دلار نیز بتوان پس‌انداز کرد. قابل دانلود روی آیفون و اندروید است.

3

  1. Level Money

این اپ نام خود را پول متر موبایلی نهاده است. اولین باری که حساب بانکی شما را می‌‌گیرد، به طور اتوماتیک، درآمد و صورت‌حساب‌های دوره‌ای شما را حساب کرده و می‌گوید که روزانه، هفتگی و ماهیانه چقدر باید هزینه شود. میزان پس‌انداز هر ماه را از بودجه ماهیانه شما کسر می‌کند. می‌توانید حتی پس‌انداز خودکار را نیز فعال کنید و هر مقدار که از بودجه شما خرج نشد، به حساب پس‌انداز شما منتقل می‌شود. این اپ هزینه‌های شما را در لحظه بررسی می‌کند بنابراین شما به راحتی می‌دانید که چه مقدار خرج کرده‌اید و چه مقدار دیگر باقی مانده است. قابل دانلود روی آیفون و اندروید است.

4

  1. Digit

این اپ بدون این که شما بفهمید، برای شما پس‌انداز می‌کند. به طور خودکار درآمد و الگوهای مخارج شما را بررسی کرده و مقدار کمی از پس‌انداز که تصور می‌کند به آن نیاز پیدا نخواهید کرد را به حساب جداگانه‌ای که آن را مدیریت می‌کند، منتقل می‌نماید. شما می‌توانید هر موقع که بخواهید از این پس‌انداز استفاده کنید اما نمی‌توانید علاقه خود را به آن انکار کنید. این اپ رایگان است و به شما امکان پس‌انداز کردن پولی را که امکان دارد هر جایی خرج شود را به شما می‌دهد. این اپ در ماه فوریه منتشر شد و توسط گوگل پشتیبانی می‌شود.

5

  1. Credit Karma

علاوه بر تحلیل حساب‌های اعتباری و گزارش‌ها، به کابر اجازه بررسی الگوهای هزینه‌های خود را از طریق اتصال به حساب‌های بانکی و کارت اعتباری، می‌دهد. بر اساس این اطلاعات، در جهت بهبود وضعیت اقتصادی شما، وام‌ها و کارت‌های اعتباری بهتر را پیشنهاد می‌دهد. این پیشنهادها می‌تواند بیمه‌های خودکار یا وام باشد و کاربران آن را دوست خواهند داشت. در حال حاضر این اپ، ۳۲ میلیون کاربر در سطح جهان دارد و تنها در سپتامبر گذشته ۷۵ میلیون رشد داشته و ارزش این شرکت به یک میلیارد رسید. قابل دانلود روی آیفون و اندروید است.

6

  1. Goodbudget

این اپ از روش بودجه‌بندی پاکتی استفاده می‌کند که کارایی آن اثبات شده است. کاربران برای هر هزینه خود یک پاکت تعریف می‌کنند مثلا خرید خواربار، رفت و آمد، خرید، اجاره و غیره. مبلغی را برای هر پاکت تعیین می‌کنند. پس از آن کاربر می‌تواند ثبت و بررسی کند که چه میزان از هر پاکت را استفاده کرده است. مسلما کار با آن به اندازه دیگر اپ‌ها پیچیده نیست اما روش ساده‌ای را به شما برای مدیریت پول ارائه می‌دهد. قابل دانلود روی آیفون و اندروید است.

7

  1. Wally

این اپ تصویر کاملی از هزینه‌های شما را نشان می‌دهد. می‌توانید هزینه‌های روزانه، هفتگی و ماهیانه خود را که به دسته‌های جداگانه تقسیم شده‌اند را ببینید. بهترین قسمت این اپ، بررسی ساده فاکتورها است و به طور خودکار جزییات خرید شما را وارد می‌کند. با این روش شما مجبور نیستید خودتان تمام جزییات خرید را وارد کنید زیرا این اپ فاکتورها را ذخیره می‌کند. قابل دانلود روی آیفون و اندروید است.

 

Tags:

یک دیدگاه