مایکروسافت مبتلایان به اختلال اوتیسم را استخدام می‌کند

24-tech-microsoft

مایکروسافت اعلام کرد که یک برنامه آزمایشی در پیش دارد که طی آن مبتلایان به اختلال اوتیسم را استخدام می‌کند. این شرکت با سازمانی به نام اسپشیالیسترن (Specialisterne) همکاری می‌کند که به مبتلایان به اختلال اوتیسم برای یافتن شغل کمک می‌کند. مایکروسافت قصد استخدام برای شغل تمام وقت مرکز فرماندهی در واشنگتون و ردموند را دارد. این اخبار روز بعد از برگزاری “روز آگاهی جهانی اوتیسم” در دوم آوریل، اعلام شد.

ماری الن اسمیت (Mary Ellen Smith)، معاون رییس اجرایی مایکروسافت، گفت: “مدتی طولانی است که مایکروسافت در به کارگیری افراد معلول موفق است. او در سایت این شرکت گفته پسر او که اکنون ۱۹ ساله است، در سن چهار سالگی مبتلا به اوتیسم تشخیص داده شد.

مایکروسافت وقتی نیروهای کاری گوناگونی را استفاده کند، قویترخواهد بود. مبتلایان اوتیسم، نیرویی را با خود می‌آورند که ما در مایکروسافت به آن نیاز داریم. هر فردی متفاوت است. برخی توانایی خیره‌کننده‌ای در نگهداری اطلاعات، بررسی عمیق جزییات و مهارت در ریاضی و کدنویسی دارند. می‌خواهیم آوردن این همه استعداد را به شرکت ادامه دهیم.

او تعداد کارمندانی که در این برنامه استخدام می‌شوند را اعلام نکرد. دیگر شرکت‌های نرم‌افزاری نیز متوجه این توانایی افراد مبتلا به اوتیسم که می‌توانند مهارت‌های خاصی را برای نیروی کار بیاورند، شده‌اند. SAP در سال ۲۰۱۳ برنامه‌ای مشابه را با سازمان اسپشیالیسترن انجام داده است.

 

یک دیدگاه