کیا اپتیما ۲۰۱۶ در نمایشگاه خودرو نیویورک

1

کیا خودش را به عنوان یکی از سریع ترین توسعه دهندگان خودروسازی در دنیا معرفی کرده است و امید دارد که این روند را با کیا اپتیما ۲۰۱۶ حفظ کند. با موتور کم مصرف جدید، شاسی و ساختار بدنه بهبودیافته و تکنولوژی به روز شده مناسب به نظر می رسد که آخرین اپتیما، اسم بزرگتری برای خودش در قسمت سدان سایز متوسط دست و پا کند.

بدون هرگونه حرکت افراطی، کیا اپتیما ۲۰۱۶ به دقت و با آرامش زیر چشمان طراح، پیتر شرایر، مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت. شاسی های طویل تر و پهن تر به اپتیما جای پای بزرگتر می دهد- فاصله دو محور به اندازه ۱ سانتی متر افزایش یافته است و در ازای این افزایش، وضیعت مناسب تر و مطمئن تری را برای راننده فراهم می کند.

در قسمت جلو خودرو، چراغ های جلو کشیده شده و جلو پنجره به شکل دماغ ببر می باشد. در زیر، ورودی های عمیق هوا چهره خشن تری به خودرو داده است. از قسمت کناری خودرو، اپتیما به لطف خط شیکی که در امتداد دستگیره های در وجود دارد و چرخ های ۱۸ اینچی برجسته، چهره صیقلی تری به خود گرفته است. در حالی که در قسمت عقب همانند آخرین مدل اپتیما ، بال کشیده و شیشه عقب بزرگ خود را حفظ کرده است. چراغ های عقب کشیده شده آن خیلی شبیه به کادنزا بوده و بسیار شیک می باشد.

کیا اپتیما ۲۰۱۶ از لحاظ داخلی کاملاً به روز شده است. ساختار کابین حالا ساده شده است تا استفاده از آن راحت تر شود و ظاهری شیک تر داشته باشد. استفاده بیشتر از مواد لمسی نرم، شبیه چرم یا چرم Nappa که دوخت خورده است، جلوه ای زیبا به این سدان داده است. اما پیشرفت های اپتیما فقط به چیزهایی که مشاهده و لمس میکنید محدود نمی شود. همچنین فریم سفت صندلی ها تکان مسافران را کاهش می دهد.

بزرگترین خبر برای کیا اپتیما ۲۰۱۶ موتور جدید آن می باشد. زیر کاپوت یک موتور چهار سیلندر توربوشارژر ۱.۶ لیتری قرار دارد، که قدرت موتور ۱۷۸ اسب بخار و گشتاور ۲۶۴ نیوتن متر، در حالی که با جعبه دنده هفت سرعته جفت می شود، تولید میکند و منحصراً در اپتیما LX در دسترس می باشد. انتقال قدرت کیا اپتیما ۲۰۱۶ از هیوندا سوناتای ECO قاپیده شده است. به این معنی می باشد که در حال حاضر موتور خطی اپتیما دقیقاً منعکس کننده سوناتا می باشد. انتخاب دیگر برای موتور کیا اپتیما ۲۰۱۶، موتور ۲.۴ لیتری ۱۸۵ اسب بخاری و موتور ۲.۰ لیتری توربو به قدرت ۲۴۷ اسب بخار خواهد بود. اینها همان موتورهای قبلی کیا اپتیما است، اما کیا می گوید هر دو موتور ها برای سوخت اقتصادی تر و گشتاور بیشتر، بهینه سازی شده‌اند.

علاوه بر تغییرات موتور، کیا برای اپتیما ۲۰۱۶ بر روی شاسی هم کار کرده است. کیا ادعا می کند که شاسی سبک تر و مستحکم تر، همراه با سیستم تعلیق جدید که در جلو و عقب کار شده است، باعث بهبود هندلینگ، پایداری، حرکت راحت تر چرخ ها و کیفیت رانندگی می شود.

کیا با لیستی از تکنولوژی های اخیر خود همه را تحت تاثیر قرار داده است، بنابراین جای هیچ تعجبی نیست که هیچگونه کمبودی در ویژگی های آخرین اپتیما وجود ندارد. دوربین دید عقب در تمام مدل‌های اپتیما، به صورت استاندارد می آید، در حالی که دوربین دید ۳۶۰ درجه مشخصه ای می باشد که به صورت اختیاری باقی مانده است. کروز کنترل تطبیقی، تشخیص نقطه کور، هشدار دهنده مانع عقب و ترمز اضطراری اتوماتیک، تکنولوژی هایی هستند که همگی به خوبی موجود می باشند. دیگر به روز رسانی تکنولوژی خوب کیا اپتیما ۲۰۱۶ ، چراغ های جلو جدید تطبیقی HID، با خمیدگی دینامیکی و کمکی نور بالا می باشد.

Apple CarPlay و Android Auto، هر دو با سیستم اطلاعات و سرگرمی کیا اپتیما ۲۰۱۶ سازگار می باشند. صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی، محدوده وسیعی از ویژگی ها شامل Navigation، پیام ها و قابلیت Bluetooth را داراست. همچنین سیستم صوتی Infinity با تکنولوژی صوتی Clari-Fi Digital در دسترس خواهد بود.

 

یک دیدگاه