گوگل روبات‌های جراح می‌سازد !

google-24-tech

شرکت پزشکی دارویی جانسون و جانسون اعلام کرد با کمپانی گوگل به یک توافق قطعی برای پروژه ساخت روبات‌های دستیار جراح رسیده‌اند. بخش علوم زندگی گوگل مسئولیت ساخت این دستیارهای جراح رباتیک را بر عهده گرفته است.

با این پروژه گوگل ورود به سایر حوزه‌های فناوری را تثبیت می‌کند البته طبق اعلام شرکت، این ربات‌های جراح جایگزین جراحان نخواند شد اما در جراحی‌ها و مراقب‌های پزشکی همانند دستیاران اطلاعات کمک‌های لازم را فراهم خواهند ساخت و هدف، بهبود عملکرد درمان در اتاق‌های جراحی است. استفاده از روبات‌های جراح می‌تواند دقت، سرعت و همینطور خطای احتمالی را کاهش دهد.

گری پوردن مدیر بخش بین الملل شرکت “Johnson & Johnson” گفت، فعالیت‌های “Ethicon” بیش از ۶۰ سال است که با با محصولات و فناوری‌ها، روش جراحی را توسعه داده است و همکاری با گوگل گام مهم دیگری است که پیشرفته‌ترین علوم ابزار و جراحی را در اختیار پزشکان سراسر جهان قرار خواهد داد. جراحی‌هایی که با کمک ربات‌ها انجام می‌گیرد با کنترل توسط انسان انجام شده و دقت عمل بالایی را به همراه دارد و ربات‌های جدید هوشمند‌تر از ربات‌های فعلی خواهند بود و امکان تصویربرداری و تجزیه‌ وتحلیل وضعیت بیمار را در حین عمل جراحی برای جراح فراهم خواهد کرد.

گوگل سال گذشته برای تولیدلنزهای تماسی هوشمندی که میزان گلوکز را مشخص می‌کنند با شرکت نواریتس همکاری کرد همچنین با بوستون دینامیکس مرکز روباتیک راه‌اندازی کرد. پیش از این گوگل به علت طراحی سیستم‌های هوشمند برای آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی عنوان “talent” را از مرکز هوش مصنوعی “Dark Blue” و “Vision Factory” انگلستان کسب کرده بود.

Tags:

یک دیدگاه