مرسدس بنز S65 AMG کوپه ۲۵۰ هزار دلاری

6

شرکت مرسدس بنز این موضوع را در مورد مشتریان کلاس S خودش میداند : اگر شما بتوانید هزینه یک کلاس S را تأمین کنید، پس میتوانید خیلی از مدل های کلاس S را خریداری کنید. بنابراین سؤال در مورد مدل جدید و باز طراحی شده مرسدس بنز S65 AMG کوپه این نیست که شما با یکی از آنها رانندگی کنید، بلکه سؤال این است که، آیا در گاراژ خود فضای کافی دارید تا در کنار ماشین های فراری، پورشه، جی واگن، جگوار، لندرور، میباخ و یک جفت جت اسکی ماشین دیگری را هم قرار دهید؟ یا به عبارت دیگر، چقدر سریع میتوانید کاراژ خود را گسترش دهید تا ماشین آینده مناسب خودتون را از افالترباخ (مکان شرکت AMG) دریافت کنید؟

مرسدس بنز S65 AMG کوپه خودرو اسپورتی است برای ثروتمندان قدرتمند و بیش از حد ناز پرورده. وقتی در متن آگهی مرسدس بنز به صورت مکرر و ریشه دار و دقیقا مبهم صحبت میشود و تنها این مطلب که ” یا بهترین ها و یا هیچ چیز” در ذهن جا می افتد، در گفتگو ها هم S65 بگونه ای به راحتی مطرح میشود که سایر مطالب دیگر اینگونه در زبانها نمی چرخد. واقعا این بهترین خودرویی است که مرسدس بنز ارایه خواهد نمود، در غیر اینصورت آنها همه چیز را دوباره از نو شروع میکنند.

ظاهر و طراحی بیرونی

زمانی که مرسدس در نمایشگاه خودرو ۲۰۱۳ فرانکفورت از کانسپت مرسدس بنز S65 AMG کوپه رونمایی کرد زیاد ما را تحت تأثیر قرار نداد، ظاهر آن خوب بود ولی قسمت پایانی آن زیاد دلچسب نبود. اما وقتی که ماشین تست (که شما در عکس ها میبینید) از راه رسید ما را شوکه کرد و ذوق و شوقی در دلمان انداخت! و فکری را در ذهن مان بوجود آورد که : “چه چیزی در این ماشین باعث شده که آنقدر در دل ما جا بگیرد؟”

بسیار بزرگ است، فقط ۲۰ سانتی متر کوتاه تر از کلاس S سدان و دو سانتی متر باریکتر از آن. دو سانتی متر از پورشه پانامرا کشیده تر و ۱۰ سانتی متر پهن تر، اما فقط یک سانتی متر بلند تر از آن سدان جذاب اسپورت . به نظر میرسد اندازه و قطعات آن به قلم طراحانش آزادی داده، و فکر میکنیم که یکی از بهترین و غیر قابل توجیه ترین روش برای زبان تجاری است. ما به طور معمول رأی “نه” به جلو پنجره های کاملا کرومی میدهیم، اما S65 کوپه پهنایی دارد که عناصر صیقل داده اش را به اطراف گسترش میدهد، و سه بعدی بالا تا پایینش حقیقتاً صفتی “مانند جواهر” را کسب می کند. دکمه ای در وسط کنسول داخل ماشین وجود دارد که در صورت نیاز با فشردن آن ارتفاع خودرو را بالا میبرد تا از آن گوهر گرانبها محافظت کند.

به هنگام ارایه آن قیافۀ اصیل خودش را از دست نداده بود، شکلی که سالهاست آن را میشناسیم، اونی که قرار بود در کلاس SL دوست داشته باشیم. مضافا بر این که ورقه های فلزی ۱۶.۶ فوتی پهنی که به آن خط های موازی ریخته گری شده فرصت بی مانندی برای حک شدن در بدنه میدهد. برجستگی رکاب های جانبی آن توسط پنل های فیبر کربنی تقویت شده که ادامه آن در پایین به فرو رفتگی در کنار چرخ های ختم میشود. صحبت از چرخ ها شد، چرخ های ۲۰ اینچی پولیش شده که مشخص است به صورت حکاکی تراش داده شده است. پشت فریب دهنده آن طوری مجسم شده است که به اندازه کافی سرگرم کننده باشد، از اسپویلر درب عرشه ای اش گرفته تا خط های افقی که در سراسر سپر و دیفیوزر های کربنی آن کشیده شده. پشت این ماشین جوری است که انگار به هر کسی که پشت آن باشد میخواهد بگوید : “لطفا، حتی فکرشم نکن!” به راستی که عقب آن گیرا است.

داخل مرسدس بنز S65 AMG کوپه

طراحی داخلی آن یکی از بهترین ها است که تا به حال در تولید خودرو دیده ایم! داشبورد ۱.۳۰۰ دلاری طراحی شده با قاب چوب لاکی و خط های موج دار شرکت دیزاینو (Designo) خیره کننده است. خط های آن مانند ستاره دنباله دار کشیده شده که یادآور ماشین های پولیش شده دکوری پیش از جنگ جهانی است. به ویژه یاد آور بوگاتی Type 57SC آتلانتیک کوپه است. داشبورد منحنی منحصر به فردش ما را یاد پاگانی هوایرا میاندازد. بازیگر جدید بنز باعث شده که تا در میان طراحی داخلی عجیب و غریب ماشین ایتالیایی صاحب جایگاه دوم بهترینها شود. آیا شما از آن اسپیکر های شبکه ای زرق و برق دار برمستر (Burmester) خوشتان می آید؟ داخل S65 کوپه پر از آنهاست! هر طرفی که سرتان را بچرخانید یکی از آنها را می بینید… بالای خروجی کمربند ایمنی، نیمی از روکش درب، بین صندلی های عقب… همه جا!! صندلی های پهن و راحت و ماساژوردار آن نه تنها دارای انبوهی از تنظیمات هستند، بلکه کاملا خوش قیافه نیز هستند. در کل صنعت خودرو بهترین ها در نظر گرفته شده اند. ولی هیچ کس تا حالا چیزی مانند داخل این عزیز دردونه ندیده است!!

زیر کاپوت

بگذار در مورد خصوصیاتی صحبت کنیم که باعث شده قیمت مرسدس بنز S65 AMG کوپه بصورت فوق العاده و غیر قابل تصور بالا برود که قیمت پایه آن ۲۳۳.۵۲۵ دلار شده است. به عنوان مثال، موتور V-12 6.0 لیتری آن دست ساز است که به همراه توربو دو قلو نیرویی بالغ بر ۶۲۱ اسب بخار تولید و گشتاور آن ۱.۰۰۰ نیوتن متر است. در داخل به نام M275 شناخته میشود، این موتور V-12 حدود بیش از یک دهه است که به وجود آمده، اما گشتاور ۱.۰۰۰ نیوتن متر آن واقعاً ۱.۰۰۰ نیوتن متر است. این یعنی بیشتر از هر بنتلی کانتیننتال GT نیرو ارائه میکند، گرچه تا حدودی کمتر از مولسان است که ۱.۰۹۹ نیوتن متر گشتاور دارد. به ماشین های کرو (Crewe) انگلیسی توجه نکنید (جایی که شرکت بنتلی قرار دارد). آیا شما ماشین ۲.۱۵۵ کیلوگرمی، RWD کوپه ای میشناسید که در کمتر از ۴ ثانیه به ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد؟ فکر نمیکنم. باشه خوب، دوج چلنجر هل‌کت، به خاطر وزن کمش چند ثانیه کمتر یعنی ۳.۷ ثانیه اینکار را انجام میدهد. اما هل‌کت یک یخچال برای نگهداری لیموناد وسط دوتا صندلی عقبش ندارد! S65 کوپه ۴۰۰ متر را در ۱۲.۳ ثانیه با ۱۸۹ کیلومتر در ساعت طی میکند. از سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت، در فاصله ۳۲ متر کامل می ایستد؛ به این مطلب باید (آپشن) جالب ترمز های کربن سرامیکی را اضافه کرد. میتواند حداکثر کشش جانبی ۰.۹۲ گرم را داشته باشد. شاید برای کسی در جهان مهم نباشد، ولی بسیار مهم است، این AMG زیبا پیست ۸ را در ۲۴.۹ ثانیه طی می کند، یعنی دقیقا مانند فولکس واگن گلف R.

البته، مرسدس بنز S65 AMG کوپه خودرویی نیست که بشود به صورت روزمره از آن استفاده کرد. مانند مهاجم درجه یک به طبیعت بنزین را می بلعد و صندلی های عقبی آن به زور برای یک لپ تاپ و دوربین جا دارد. ماشینی است برای شخص خودتان و نه کس دیگری؛ زن، بچه و نوه ها و دنیا را فراموش کنید. این تنها در مورد صندلی سمت چپ جلو است و بس. و اینکه، دوستان خوب من، جای بسیار خوبی برای نشستن است.

 

Tags:

یک دیدگاه