هزینه ۳۸ میلیون دلاری اپل برای تبلیغات تلویزیونی اپل واچ

24tech_1

جا انداختن یک محصول جدید در میان کاربران، حتی برای معتبر ترین شرکت های دنیا هم کار بسیار سختی به حساب می آید. بر همین اساس اپل که به تازگی ساعت هوشمندش را معرفی کرده، هزینه های کلانی را برای تبلیغات این محصول در نظر گرفته است. بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، مشخص گشته است که اپل از زمان معرفی ساعت هوشمندش تا کنون، بالغ بر ۳۸ میلیون دلار را صرفا جهت تبلیغات تلویزیونی، هزینه کرده است.

تا کنون نزدیک به ۳۰۰ بار تبلیغات مربوط به اپل واچ از تلویزیون آمریکا پخش شده است. جالب اینکه تمام این آگهی ها در پر مخاطب ترین زمان ها نیز بر روی آنتن رفته اند. بد نیست بدانید که هزینه های تبلیغات تلویزیونی اپل برای ایفون ۶ و ۶ پلاس در طول ۵ ماه، مبلغ ۴۲ میلیون دلار تخمین زده می شود. با توجه به این موضوع، هزینه ۳۸ میلیون دلاری در این بازه اندک برای اپل واچ، خبر از نگرانی اپل بابت موفقیت این محصول در بازار می دهد.

به هر ترتیب به نظر می رسد که جادوی تبلیغاتی اپل جواب داده است؛ امروز پیش فروش آنلاین اپل واچ آغاز شد و تنها با گذشت چند دقیقه، موجودی اولیه اپل به اتمام رسید. در حالی که قرار بود ساعت ها در تاریخ ۲۴ اپریل به خریداران تحویل داده شوند، پس از اتمام موجودی، این زمان هم اکنون به ۴ تا ۶ هفته رسیده است.

 

Tags:

یک دیدگاه