مشارکت تویوتا و بی ام و در ساخت خودروی اسپورت

Cartech_3

مشخصه که چرا تویوتا و بی ام و نام “جاده ابریشم” را برای توضیح فعالیت مشترکشان انتخاب کرده اند تا نسل جدیدی از خودروهای اسپورت را تولید کنند. شرق به ملاقات غرب می رود و نتیجه ی این اتحاد، در مدل جدید بی ام و Z4 و مدلی قدیمی از تویوتا به نام Supra که تاریخ کهنی به همراه دارد، به خوبی دیده می شود.

طبق آخرین اخباری که از آلمان به دست رسیده، مدل کوپه تویوتا سوپرا در دو سال آینده ساخته خواهد شد، یعنی ۲۰۱۸. اما واقعاً چرا جزئیاتی از این تویوتا سوپرا، از آلمان درز کند؟ به این دلیل که زیر کاپوت این تویوتا سوپرا، موتور توربوشارژ خطی شش سیلندر بی ام و کار گذاشته شده است. و حتی شاسی این اتومبیل دیفرانسیل عقب هم توسط بی ام و ساخته می‌شود. اما سؤال اینجاست که تویوتا به جز بدنه ی FT-1 2018 خود، دیگر چگونه با بی ام و همکاری خواهد کرد؟ خب تویوتا هم بی ام و Z4 جدید را مجهز به موتور هیبریدی می کند، هرچند این به آن معنا نیست که کمپانی جاده ابریشم در آینده قصد دارد به طور فراوانی از ویژگی های هیبریدی استفاده کند. اما بی ام و قطعاً نوع جدیدی از موتور چهارسیلندر را برای Z4 در نظر گرفته است، که ظاهراً تویوتا موتوری با حجم پایین‌تر ارائه خواهد کرد.

و اما می رسیم به جایی که میبینیم تویوتا درسال ۲۰۱۴ دست خود را رو کرده و از طراحی سوپرا با نام FT-1 در نمایشگاه دیترویت امریکا رونمایی کرده است. ظاهرش کمی شبیه به وایپر Viper است و به نظر می رسد کانسپت این FT-1 کمی بزرگتر از مدل واقعی که قرار است نهایتاً تولید شود طراحی شده. مقیاس FT-1 را حدوداً ۱۰ درصد کوچکتر و Z4 را کمی بزرگتر درنظر بگیرید تا به مقیاس واقعی این دو اتومبیل برسید. همچنین شایعاتی در رابطه با مشارکت تویوتا و بی ام و به گوش می رسد که قرار است جایگرینی برای اتومبیل کم طرفدار سایون FR-S بسازند. اما در هر صورت تصورش سخت است که تویوتا دوباره بتواند خودش را با دو خودروی کوپه مجهز به دیفرانسیل عقب در بازار امریکا جای بیاندازد. که ناگفته نماند، پِلَت فُرم این خودروها باید مجهز به موتور و جعبه دنده مناسب و کافی باشد تا بتواند با بی ام و و یا مدلی از لکسوس برابری کند.

 

Tags:

یک دیدگاه