راه حل چاق کردن صورتهای لاغر

DrLife_3

لاغر شدن صورت از آن دست مشکلاتی است که کمتر کسی هست که آن را تجربه نکرده باشد. بسیاری از ما با کوچکترین تغییر دربرنامه و رژیم غذاییمان با لاغری صورت روبهرو میشویم. کافی است تمرینات سنگین ورزشی را از سر بگیریم تا در کوتاهترین زمان ممکن جذابیت و زیبایی صورتمان را از دست بدهیم. اگرچه امروزه در طب مدرن شیوههایی همچون تزریق ژل و بوتاکس برای پرتر به نظر رسیدن صورت و زیبایی آن وجود دارد اما ما به شما پیشنهاد میکنیم پیش از آنکه این شیوهها را تجربه کنید به توصیه درمانگران طب سنتی و نسخههای گیاهی و طبیعی آنها عمل کنید تا بدون عارضه و نگرانی به نتیجه برسید.

معجون شگفت آور خیار و گلابی

خیار به دلیل بافتی که دارد در گروه میوههای پرآب تلقی میشود که خواص بسیاری برای تلطیف پوست و آبرسانی به سلولهای سطحی پوست دارد. استفاده موضعی و خوراکی از این میوه میتواند به بهبود آبرسانی سلولهای پوستی کمک کند به ویژه اگر از ماسک تهیه شده از این میوه به صورت موضعی در ناحیه صورت استفاده کنید. به این ترتیب میتوانید در عرض ۲ هفته با آبرسانی به سلولهای پوست و افزایش آب میانبافتی به پرتر به نظر رسیدن صورتتان کمک کنید. برای استفاده از خاصیت آبرسانی خیار بهتر است این میوه را به صورت رنده شده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید. علاوه بر این میتوانید از گلاب مرغوب نیز برای این کار استفاده کنید. تنها کافی است که گلاب را روی پوست صورت کمپرس کنید. این کار را ۲۰ دقیقه و هفتهای سه بار انجام دهید.

آب میانبافتی را زیاد کنید

یکی از نکاتی که شاید بسیاری از ما ساده از کنار آن میگذریم نوشیدن آب در طول روز است. برخی از ما به خیال آنکه روزانه ۳ تا ۴ فنجان چای مینوشیم تصور میکنیم که آب مورد نیاز بدنمان را نیز دریافت کردهایم درحالی که هیچ یک از مایعات و نوشیدنیها نمیتواند جای آب را بگیرد و اثر معجزهگری که آب روی پوست و چاقی صورت دارد را جبران کند. نوشیدن آب به ویژه در شرایطی که مشغول تمرینات ورزشی و بدنسازی هستید بیشتر معنا پیدا میکند چون معمولا مردان و زنانی که تمرینات ورزشی پیوسته و منظمی دارند با لاغری صورت مواجه میشوند و بعد از مدتی احساس میکنند که زیبایی اولیه صورتشان از بین رفته است. در حالی که نوشیدن مقدار مناسب آب میتواند آب میان بافتی سلولهای صورت را تامین و به این ترتیب به چاقتر شدن صورت و پرحجم شدن عضلات آن کمک کند.

فیبردرمانی را فراموش نکنید

با خوردن میوهها و سبزیجات هم میتوانید به بدنتان آب برسانید چون این مواد غذایی سرشار از آن هستند. علاوه بر این، میوهها و سبزیجات سرشار از فیبر بوده که باعث میشود شما احساس سیری کنید و کمتر سراغ تنقلات و مواد غذایی خشک مانند انواع فستفودها بروید. هویج از جمله سبزیجات کمکالری و آبرسان است که میتوانید در طول روز آن را در میانوعدههای غذاییتان مصرف کنید. هر گاه احساس کردید نیاز به مصرف میانوعده، تنقلات یا خوراکی دارید، هویج بخورید. این روند را تا یک هفته ادامه دهید تا بتوانید از این روش برای آبرسانی بهتر به سلولهای پوستی صورتتان بهره بگیرید.

اگر میخواهید از روشی جز اصلاح رژیم غذایی و خیلی سریع برای پر شدن صورتتان استفاده کنید، پیشنهاد میکنیم با یک متخصص طب سوزنی مشورت کنید. درمانگران طب سوزنی برای بهتر شدن جریان گردش خون صورت و تولید کلاژن بیشتر از سوزنهای ظریف طب سوزنی استفاده میکنند. آنها با افزایش خونرسانی در ناحیه صورت علاوه بر غذارسانی و آبرسانی به افزایش و تولید کلاژن پوست کمک میکنند و به این ترتیب میتوان به تقویت عضلات صورت و خوشفرم شدن این عضلات کمک کرد. با این روش با کمک طب سوزنی میتوانید در مدتی کوتاه و کمتر از یک ماه به پر شدن صورت و چاقتر به نظر رسیدن آن کمک کنید. برای این منظور بهتر است با یک متخصص طب سوزنی مشورت کنید.

روزی ۵ تا۱۰ عدد حب بخورید

کی دیگر از روشهای بیعارضه و طبیعی برای پر کردن صورت و چاق کردن آن در مدت زمانی کمتر از یک ماه گنجاندن حب ۴ مغز به برنامه و رژیم غذایی است. برای تهیه این حب نیاز به مغز پسته، بادام، فندق و خرما دارید. برای تهیه حب کافی است ۴ عدد از هریک از این مغزها را با ۲ عدد خرما ترکیب کنید و آنها را به صورت خمیری نرم درآورید، میتوانید به جای استفاده از خرما از شیرهخرما نیز برای خمیر کردن این مغزها استفاده کنید و از این خمیر حبهای کوچک و گرد تهیه کنید و در طول روز۵ تا ۱۰ عدد از این حبها را بخورید. مصرف مغزهای روغنی یکی از بهترین روشها برای پرتر به نظر رسیدن عضلات صورت است.

این تکنیک را ۱۵ بار تکرار کنید

اگر تمایلی به استفاده از تکنیکهای تغذیه برای پر شدن و چاق به نظر رسیدن صورت ندارید، بهترین روش برای شما استفاده از تکنیکهای ورزشی سودمند برای چاق شدن صورت است. برای این کار هر روز کمتر از ۲۰ دقیقه را به این کار اختصاص دهید و در ۲ نوبت این تکنیک را اجرا کنید. روی صندلی بنشینید و روی عضلات صورت تمرکز کنید. سپس لبها را تا جایی که میتوانید جمع کنید و آن را به مدت ۵ ثانیه در همین حالت نگه دارید سپس بدون آنکه لبهایتان از هم باز شود و دندانهایتان دیده شود لبخند بزنید و سعی کنید خط لبخند را بلند و بلندتر کنید. لبها را به مدت ۵ ثانیه در این وضع نگه دارید و این تمرین را ۱۵ بار تکرار کنید. بعد از اجرای پانزدهمین حرکت خواهید دید که عضلات صورتتان احساس خستگی میکنند. این به شرطی است که حرکات را به درستی و با تمرکز انجام داده باشید. خستگی عضلات صورت بهترین نشانه برای بهبود خونرسانی و جریانگردش خون به سلولهای صورت است. اجرای این تکنیک هر روز به مدت ۲۰ دقیقه به شما کمک میکند تا عضلات ورزیده و پرتری داشته باشید.

هر شب این سالاد را بخورید

گنجاندن سالاد کاهو و جوانه گندم در وعدههای غذایی به ویژه وعده شام تاثیر زیادی بر افزایش نشاط و شادابی صورت و پر شدن و چاق به نظر رسیدن آن دارد. جوانه گندم به دلیل داشتن ویتامین E و گروه ویتامینهای B میتواند تاثیر زیادی در آبرسانی و افزایش آب میانبافتی صورت داشته باشد. علاوه بر تهیه سالاد جوانه گندم میتوانید پودر تهیه شده از جوانه گندم را با ماست ترکیب کنید و بعد از خوردن یک وعده غذایی ۲ قاشق از آن را بخورید. توجه داشته باشید که مصرف بیشتر پودر جوانهگندم و ماست بعد از غذا میتواند به چاقی دیگر نقاط بدن کمک کند بنابراین اگر میخواهید تنها صورتتان چاق شود به خوردن حداکثر ۲ قاشق جوانهگندم و ماست بعد از یک وعده غذایی اکتفا کنید.

اسک گلرس یکی از قدیمیترین ماسکهای طبیعی است که مردم سرزمینهای مختلف در هند، مصر و چین از آن برای افزایش زیبایی و جوانسازی پوستشان استفاده میکردند. در متون طب سنتی ایران نیز نسخههای مختلفی برای گل رس وجود دارد که از آن برای حفظ شادابی و نشاط پوست و مو استفاده میکنند؛ نسخههایی که بسیاری از آنها جنبه درمانی نیز دارد. ماسک گل رس از ترکیب خاک الک شده و نرم شده و گلاب خالص و طبیعی به دست میآید. ماسککردن این ترکیب روی پوست حتی در مواردی که پوست فرد حساس و نازک است موجب تقویت عضلات و از بین رفتن افتادگیها و شلشدگیهای پوست و ماهیچههای صورت میشود و به این ترتیب به پرتر به نظر رسیدن صورت کمک میکند. برای تهیه این ماسک کافی است یک قاشق غذاخوری گل رس نرم شده را با یک قاشق مربا خوری گلاب ترکیب کنید و آن را به صورت خمیر درآورید. برای آنکه گل کاملا به صورت خمیری نرم درآید میتواند ذره ذره میزان گلاب را افزایش دهید تا بتوانید از این ترکیب به عنوان ماسک استفاده کنید. سپس کل صورت را با آن خوب پوشش دهید و اجازه دهید این ماسک به مدت ۱۵ دقیقه روی پوستتان باقی بماند. بعد از اتمام کار نیز حتما پوستتان را با آب خنک بشویید و هرگز در طول روز از آب گرم برای شستن پوست صورت استفاده نکنید.

Tags:

یک دیدگاه