هیوندای و نامه‌ای به فضا

Cartech_web

گاهی در دنیا انسان‌ها کارهایی میکنند که زیبایی آن کارها وصف ناشدنی است . حتی اگر این کار صرفا یک کمپین تبلیغاتی باشد و برای تبلیغ محصولات یک شرکت . نمونه‌هایی از اینکارها زیاد هستند در یکی از آخرین نمونه‌ها کمپانی هیوندای کاری را انجام داد که حتی در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت شد و آن درست کردن بزرگترین تصویر با رد لاستیک بود.

کمپین تبلیغاتی “یک پیغام برای فضا” یک هدف داشت و آنهم فرستادن یک یادداشت از طرف یک دختر ۱۳ ساله برای پدر فضانوردش به ایستگاه فضانوردی بین المللی بود، آنهم در حالی که پدرش داشت صدها کیلومتر بالاتر از سطح زمین در ایستگاه بین المللی کار میکرد. شرکت هیوندای از ۱۱ عدد جنسیس استفاده کرد تا متن پیغام را بر روی شن‌های خشک شده‌ی دریاچه‌ی دلامار، جایی نزدیک لنکولن کانتی ایالت نوادا بتواند بنویسد.

برای این شیرین کاری هیوندای تیمی از افراد متخصص تعداد زیادی سایت (محلی برای انجام کار) را بازبینی کردند و به فاکتورهای زیادی مانند متغیرهای محلی، جغرافیایی و هواشناسی آن محل را بررسی کردند.  سایتی که در نهایت انتخاب شد در گذشته به عنوان محل فرود اضظراری برای هواپیمای X-15 استفاده میشد که این هواپیما هم رکوردهای زیادی را در زمینه سرعت در دهه ۶۰ میلادی جابجا کرده بود. نوشتن این پیغام در ابعاد تقریبا ۵.۵ کیلومتر مربع کار ساده ای نیست ! ولی برای دانستن وسعت این پیغام بد نیست بدانید که به اندازه یک و نیم برابر پارک مرکزی نیویورک (سنترال پارک) است !

سرپرست بخش ارشد تبلیغات و فروش هیوندای در این زمینه گفت : فرستادن پیغامی به فضا توسط ماشین‌های جنسیس ما کار ساده‌ای نبود. ولی مارا قادر ساخت تا به مشتریانمان نشان دهیم تا از آنها به خوبی مراقبت میکنیم .

Cartech_1-1

Tags:

یک دیدگاه