تولید اسباب‌بازی‌های نرم با چاپگر سه‌بعدی

24tech_2

تیمی از مرکز تحقیقات دیزنی و دانشگاه کارنگی ملون چاپگر سه‌بعدی ارائه داده‌اند که ورقه‌های بریده‌شده پارچه توسط لیزر را برای تولید اشیای نرم و قابل‌فشردن، لایه‌بندی می‌کند.چاپگر پارچه جدید، شبیه به فرآیند تولید لایه‌لایه اشیاء عمل می‌کند که طی آن، ورقه‌های کاغذی یا فلزی دارای اشکال دوبعدی برای تولید اشیای سه‌بعدی به هم متصل می‌شوند.

چاپگرهای امروزی می‌توانند به آسانی اشیای پلاستیکی، فلزی و لاستیکی تولید کنند، اما اشیای پارچه‌ای نرم هنوز هم با دست تولید می‌شوند. بنابراین، چاپ پارچه لایه‌بندی‌شده، شیوه‌ای ممکن برای خودکار کردن تولید این گروه از اشیاست. چنین شیوه‌ای برای چاپ یک حیوان پارچه‌ای، دو ساعت و نیم زمان برد. در طول این فرآیند، لیزر، قطعه‌ای مستطیلی از رل پارچه‌ای و در نهایت، شکل دو بعدی مطلوب این لایه را در درون مستطیل برش می‌دهد. زمانی که این فرآیند کامل می‌شود، سکوی متصل‌کننده به سمت پارچه بالا می‌آید و ناحیه خلا برای آزادسازی پارچه مسدود می‌شود.

پارچه با چسب حرارتی پوشانده می‌شود و تزئیناتی به آن اعمال می‌شود؛ زمانی که این فرآیند کامل می‌شود، پارچه پشتیبان احاطه‌کننده برای آشکارسازی شیئ سه‌بعدی جدا می‌شود. این چاپگر در کنفرانس سالانه اتحادیه ماشین‌آلات محاسباتی در سئول به نمایش در می‌آید.

24tech_2-1

Tags:

یک دیدگاه