بررسی فراری California T 2015

Cartech_1-1

افراد وسواسی‌ وقتی فراری مدلی رام شده تر از انواع قبلی California را در سال ۲۰۰۹ بیرون داد خود را عقب کشیدند. سقفی به صورت کامل خم داده شده همراه با طراحی بسیار بحث برانگیز که هیچ شک و شبهه در مورد موفقیت‌های پر سر و صدای آن برای ساکنین پایتخت موتورها یعنی شهر مودنای ایتالیا وجود ندارد. کوپه کانورتیبل جی تی !!! صاحبان شرکت فراری درهایی جدید به روی مردم باز کردند به شکلی که ۷۰ درصد خریداران فراری California را افرادی تشکیل میدادند که تاکنون خودروی فراری نخریده بودند.

حال پس از آن هیاهوها یک جانشین رشید دارد می‌آید که موتور توربوی جدیدی هم دارد. هوای زمستان زیاد مساعد برای آزمایش ما نیست ولی این اولین شانس رانندگی با این خودرو در بریتانیا است.

یک موتور ۳.۸ لیتری V8 با توربوی دوقلو جایگزین موتور تنفس طبیعی ۴.۳ لیتری V8  شده است. قدرت موتور از ۴۸۳bHP به ۵۵۲bHP افزایش یافته در حالی که گشتاور موتور از ۲۵۰Nm به عدد ۷۵۵Nm جهش داشته .البته برای افراد دلواپسی که نگران تنبلی موتورهای توربودار هستند و می‌گویند که موتورهای توربو مثل موتورهای تنفس طبیعی پاسخگویی ندارند فراری جادوی خود را از آستین بیرون آورده و موتوری ساخته که عاشق دور گرفتن است و به شکل خاصی بدون تنبلی در دور گرفتن است, از همه مهمتر صدایی شایسته یک فراری V8 دارد.

کافیست دکمه قرمز استارت روی فرمان را فشار دهید تا با صدای موتور ۳.۸ لیتری آن آشنا شوید. با فشار دادن پدال گاز قدرتی ناپیدا را حس خواهید کرد و به محض این که صدای سوت کشیدن توربو را بشنوید انگار چیز جدیدی را حس کرده‌اید.  حسی که سطح جدیدی از لذت‌های شنوایی را برای شما می‌آفریند. تخته گاز کنید و زوزه موتور را که در ۷۵۰۰ دور در دقیقه محدود شده بشنوید. تعویض دنده هم برای خودش تجربه‌ی دیگریست که با جعبه دنده دوبل کلاچ و ۷ دنده موجبات میخکوبی شما به صندلی را فراهم میکند.

California T تنها از یک موتور جدید بهره نمیبرد بلکه باقی قسمت‌های مکانیکی نیز شامل بهبودهایی بوده است. آخرین نسخه کمپانی از سیستم SCM3 که برای از بین بردن نوسانات جاده است یک دکمه برای انتخاب حالت نرمی رانندگی را به فرمان اضافه کرده است. فنرها ۱۱ درصد سفت‌تر شده اند . و فرمانی که ۱۰ درصد سریعتر شده . سیستم کنترل کششی که در Ferrari F-1 استفاده میشده حالا به California  افزوده شده که بیشتر برای موتورهای توربوشارژر دار مناسب است.

موتور جدید ۴۰م.م پایین تر از موتور قبلی نصب شده که باعث شده کل ماشین ۲۰ م.م پایین تر بیاید.این به معنی این است که هندلینگ  California ی جدید از تمام مدل‌های قبلی خودش بهتر است درست است که به اندازه ۴۵۸ فرمان تیزی ندارد ولی طبیعتا از خودرویی که جانشینش شده بهتر است. در کل شما فرمان این ماشین را در داخل پیچ ‌ها سریع حس میکنید. که البته برای اشخاصی که مدل‌هایی مانند California T را می‌خرند چیز بدی است.

از دید ما فراری کارش را به خوبی انجام داده طراحی حاشیه ساز خودرو قبلی با طرحی ساده تر و خطوطی زیباتر جایگزین شده و تغییراتی که در جلو و عقب رخ داده بسیار عالی بوده. سقف خمیده ماشین باقی مانده و در ۱۴ ثانیه جمع میشود البته تنها هنگامی که خودرو ایستاده میتوان این کار را کرد. طراحی داخل به همان شکل مانده که مساله بدی نیست و تنها تغییر بزرگ اضافه شدن سیستم Apple’s CarPlay  است که تمام تجربه رانندگی شما را به سطح جدیدی میبرد.

 

 

Tags:

یک دیدگاه