اولین اتومبیل هیدروژنی NASCAR وارد پیست‌ها شد

Cartech_1_1

اتومبیل‌های NASCAR معمولاً به مصرف بالای بنزین شناخته می‌شوند، اما در آخر هفته گذشته در همین مسابقات از اتومبیلی رونمایی شد که با محیط زیست خیلی مهربان‌تر رفتار می‌کند. لیگ مسابقات اتومبیلرانی Sprint Cup در ریچموند ایالت ویرجینیا دیروز شاهد حضور یک اتومبیل هیدروژنی از تویوتا با نام میرای (Mirai) بود. این نخستین بار است که یک اتومبیل با سوخت سلولی در یکی از مسابقات NASCAR حضور پیدا می‌کند.

البته این اقدام را بیشتر می‌توان یک شیرین‌کاری تبلیغاتی از سوی تویوتا دانست چراکه طبق برنامه‌های اعلام شده از سوی این شرکت، قرار است میرای چندی دیگر در ایالت کالیفرنیای آمریکا وارد بازار شود. هدف از این حرکت جسورانه تویوتا این است که نشان دهد اتومبیل‌های هیدروژنی آن‌قدر پرقدرت هستند که می‌توانند با اتومبیل‌های مسابقه‌ای بنزینی به رقابت بپردازند.

چالش اصلی زمانی خواهد بود که کلیه شرکت‌کنندگان مسابقات اتومبیلرانی از سوخت‌های سبز استفاده کنند. درحالی‌که اتومبیل‌های مسابقه‌ای هیدروژنی پیش‌ازاین هم وجود داشتند، اما به این زودی‌ها نمی‌توان تصور کرد که طرفداران NASCAR بتوانند از غرش موتورهای ۸ سیلندری اتومبیل‌های این مسابقات دل بکنند.

Cartech_1

Tags:

یک دیدگاه