مراقب اتصال به شبکه‌های وایرلس در iOS 8 باشید !

24tech_1

یک کمپانی امنیت موبایل به نام “Skycure” جزئیات جدیدی از یک ضعف امنیتی در سیستم “iOS 8″ منتشر کرده است. این مشکل امنیتی به حمله‌کنندگان اجازه می‌دهند، تمام دستگاه‌های “iOS” که در نزدیکی‌ هم قرار دارند وارد حالت ناپایداری کنند، به طوری که دستگاه مرتبا خاموش و روشن می‌شود.

کمپانی اسم این اشکال را “No iOS Zone” گذاشته است. برای راه‌اندازی این مشکل امنیتی حمله‌کننده باید کنترل یک روتر وایرلس را در دست بگیرد و شبکه‌ای حفاظت نشده وایرلس درست کند. وقتی سیستم “OS” به شبکه اینترنت متصل می‌شود، دستگاه مشکل پیدا می‌کند و مرتبا خاموش و روشن می‌شود. حتی گاهی بعد از خاموش و روشن کردن این مشکل باقی می‌ماند. تنها راهی که می‌شود مشکل امنیتی را برطرف کرد، این است که از منطقه‌ای که شبکه اینترنت وایرلس فعال است دور شوید.

متاسفانه حمله‌کنندگان می‌توانند با به دست آوردن گواهی‌نامه اس‌اس‌ال اشکال امنیتی دستگاه را دوباره فعال سازند و اجازه دهند اپلیکیشن‌‌هایی که با اس‌اس‌ال فعالیت می‌کنند دوباره مشکل پیدا کنند. یکی از مهندسین ارشد شرکت “Skycure” می‌گوید: «از آنجایی که اس‌اس‌ال بهترین روش رمزگذاری است و در بیش‌تر اپلیکیشن‌های اپ‌استور استفاده می‌شود به موبایل‌های زیادی می‌تواند آسیب بزند.» برای مقابله با این مشکل به کاربرانی که “iOS” دارند توصیه می‌کنیم تنظیمات گوشی‌شان را در حالتی قرار دهند که فورا به شبکه‌های اینترنت آزاد وصل نشود.

این کمپانی سال ۲۰۱۳ هم یک مشکل امنیتی دیگر به نام “WiFiGate” کشف کرده بود که به هکرها اجازه می‌داد دستگاه‌ها را خودکار به اینترنت وای‌فای وصل کنند. در این حالت دستگاه‌های “iOS” که در محیط مشخص قرار دارند غیرقابل استفاده و کار می‌شوند. کاربران باید دقت بیش‌تری در وصل شدن به شبکه‌های اینترنت حفاظت نشده یا باز داشته باشند. هکرها در بیش‌تر این شبکه‌ها به راحتی مشکلاتی ایجاد می‌کنند.

کمپانی “Skycure” در حال همکاری با اپل برای برطرف‌ کردن این مشکل امنیتی است. اما به کاربران توصیه می‌کنیم فورا گوشی‌هایشان را  به نسخه “iOS 8.3″ ارتقا دهند چرا که امکان نفوذ این خلاء امنیتی را بسیار کم می‌کند.

Tags:

یک دیدگاه