ریزش مو با کندن موها درمان می شود

DrLife_3

طاسی بیماری است که اغلب مردان از دچار شدن به آن در هراسند و گزینه های رضایتبخش چندانی برای درمان آن وجود ندارد. اما اخیراً دانشمندان با مشاهده اینکه کندن مو می تواند باعث تحریک رشد مو شود یک راه حل بالقوه را کشف کرده اند.

این کشف عجیب در موشها تایید کننده یک روش ناشناخته قدیمی برای تحریک بازسازی موها می باشد. اگرچه این تحقیق در مرحله ابتدایی است، دانشمندان معتقدند که این روش تاثیری مشابه بر روی انسان دارد و می تواند در درمان ریزش مو در مردان و یا کسانی که از بیماری طاسی رنج می برند موثر باشد. فیلیپ موری یکی از محققینی که در این پروژه شرکت دارد می گوید که اکنون وقت آن است که یافته ها بر روی انسان آزمایش شوند.

این تحقیق دریافته است که هنگامه که موها در وضعیت خاصی کنده شوند، فولیکول های مستقر در پوست سیگنال درد و فشار ارسال می کنند که همین امر باعث می شود موهای بیشتری جایگزین گردد. طبق یافته های این تحقیق، کندن ۲۰۰ مو باعث بازگشت ۱۲۰۰ مو در موشها شد. آزمایش ها نشان داد که فولیکول های موهای کنده شده با آزاد کردن پروتئین التهابی، سیگنال درد و فشار را ارسال می کنند که باعث می شود سلول های ایمنی سریعتر به محل کنده شدن مو برسند. سلول های ایمنی نیز به نوبه خود سیگنالی به فولیکول های اطراف ارسال می کنند که بیانگر این است که اکنون زمان رشد موهای بیشتر است.

موری می گوید: ما کشف کردیم که موها چگونه زمانی که تحت فشار هستند با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. یکی از اشکالات بالقوه این روش درمانی این در مردان کاملاً طاس بدلیل فاصله زیاد موها از یکدیگر ممکن است مفید نباشد.

Tags:

یک دیدگاه