مرسدس بنز GLC کوپه

Cartech_COVER

مرسدس بنز تمام تلاش خودش رو به کار گرفته که تمام خلأهای درون خط تولیدش را با مدل های مختلف پر کند که کراس اوور هاش در این داستان بزرگترین بخش رو تشکیل میدهد. این کانسپت جدید که در نمایشگاه خودرو شانگهای نشان داده شد پرده نازکی از مدل مرسدس بنز GLC کوپه را که در آینده میخواهد تولید شود برداشته است.

مرسدس بنز GLC کوپه از نوعی است که بیشتر مبتنی بر استایل مرسدس بنز GLC آینده است،که به عنوان بخشی از برنامه نامگذاری جدید تجاری قرار است جایگزین کراس اوور جمع و جور GLK لوکس فعلی شود. درست مانند بی ام و X3 و X4، GLC و GLC کوپه بر روی یک پلتفرم ساخته می‌شوند، دستگاه انتقال قدرت همخوان، با طراحی داخلی و پایه ای مشترک که میتوان به آن اشاره کرد. استایل ظاهر بیرونی کانسپت GLC کوپه یادآور GLE کوپه است که اخیرا معرفی شده با نشان تجاری مرسدس بنز که در جلوی پنجره آن قرار گرفته با قوس های برجسته چرخ ها و پشت به شدت خشن هاچبکی اش که با سراشیبی تند به سمت پایین به صندوق عقب کوتاهش ختم میشود. فقط کمی نوآوری به سبک ماشین های مفهومی خشن نیاز دارد، مثل چرخ های بزرگ ۲۱ اینچی و چهار اگزوزی که در دو طرف عقبش قرار گرفته است.

ما این کوپه رو در برابر مرسدس بنز GLC کراس اوور قرار دادیم و برخی از موارد آن را با هم سنجیدیم.به نظر می رسد در مقایسه با همتای همیشگیش که جلوه سنتی تری دارد، کوپه فضای کمتری برای مسافر و حمل بار دارد. در طراحی داخلی تقریبا این دو کراس اوور بیشترین مشترکات را در اجزاء با هم دارند و طراحی کلی داشبورد شان را از کلاس C مرسدس بنز سدان کش رفته اند!

موتور کانسپت مرسدس بنز GLC کوپه قطعاً آماده تولید است، به خاطر اینکه از همان موتور ۳.۰ لیتری توربو دوقلو V6 استفاده شده که در C450 AMG 4Matic شاهد بودیم. با جفت و جور کردن گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک جدید کمپانی و سیستم ۴Matic چهار چرخ متحرک، موتور آن ۳۶۷ اسب بخار تولید و ۵۲۱ نیوتن بر متر گشتاور دارد که بخاطر برنامه جدیدی که برای این موتور تنظیم شده امکان پذیر شده است. مضافا بر این که موتور ۲.۰ لیتری توربوشارژ چهار سیلندری از C300 را نیز به همراه تغییرات اجتناب ناپذیر در GLC AMG با عملکرد بال شامل میشودا.

در حال حاضر میشود گفت مطمئناً مرسدس بنز GLC کوپه دارد برای تولید آماده میشود، پس منتظر باشید که این خودرو رو را همزمان با تولید GLC شاهد باشیم که در اواخر امسال احتمالاً پاییز و در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت تولیدش آغاز میشود.

 

 

Tags:

یک دیدگاه