چگونه هم زمان با ورزش استراحت کنیم !

Fitclub_1

همه می دانیم که به هنگام ورزش باید بین تمرین ها کمی استراحت کنیم. در باشگاه راه های بسیاری برای اتلاف وقت وجود دارد. اما از لحاظ علمی چه کاری بهتر است؟ برخی از افراد به طور مثال در بین تمرین های پرش پروانه، تمرین های هوازی انجام می دهند. برخی از افراد نیز برای استراحت تنها قدم می‌زنند یا با گوشی پیام می فرستند.

گزینه های متعددی وجود دارد اما به تازگی تحقیقات نشان داده است که بهترین کار آن است که بین ست ها بنشینید. به این ترتیب راحت تر و کامل تر انرژی از دست رفته خود را باز می یابید. محققان از یک گروه از افراد خواستند تا تمرینات سرعتی را در ۳ موقعیت مختلف انجام دهند. تمرین ها همه مشابه بود. این تمرین ها شامل ۸ دقیقه تمرین  قدرتی و بلافاصله ۲ دقیقه تمرین هوازی بود؛ شش ست انجام می شود و فرد بعد از هر ست می توانست ۲ دقیقه استراحت کند. تنها تفاوت  در نحوه استراحت کردن فرد بود. این افراد دراز کشیدند، یا راه رفتند و یا نشستند.

افرادی که نشستند و یا دراز کشیدند، دور بعدی را ۷%  پر انرژی تر از سایرین انجام می دادند. این کار همچنین ضربان قلب و تعداد تنفس فرد را بیش از فعالیت های دیگر پایین می برد. به گفته کارشناسان راه رفتن بیش از نشستن و یا دراز کشیدن به انرژی نیاز دارد. نشستن و دراز کشیدن سنگینی وزن بدن را کاهش داده و به بدن اجازه می دهد تا انرژی از دست رفته خود را تامین نماید.

آیا باید همیشه بین ست ها بنشینید و یا دراز بکشید؟ این مسئله به هدفتان بستگی دارد. اگر میخواهید تناسب اندام خود را به دست بیاورید و یا بهترین عملکرد را داشته باشید بهتر است بین ست ها بنشینید و یا دراز بکشید. در تمرین هایی که میخواهید تا جای ممکن کالری بسوزانید، می توانید از ایستادن و یا راه رفتن در محیط استفاده کنید. این کار ضربان قلب شما را بالا نگه داشته و سبب می شود تا کالری بیشتری بسوزانید.

Tags:

یک دیدگاه