نسخه جدید جگوار XF

Cartech_2

جگوار از نسل دوم XF خود در نمایشگاه نیویورک رونمایی کرد. با اینکه جگوار XF به طور کامل بازطراحی شده است، با این حال، نسخه ۲۰۱۷ این سدان اسپورت هنوز هم به سادگی به عنوان یک XF قابل تشخیص می باشد.

با این حال، طراحی نمای بیرونی این خودرو با تلطیف بیشتر چراغ های جلو، سقف صیقلی تر و قسمت عقب الهام گرفته از سدان XE، به روز شده است. کمپانی جگوار اعلام کرده است که به لطف استفاده از پلتفرم آلومینیمی این کمپانی، جگوار XF 2017 نسبت به مدل‌های قبلی سبک‌تر خواهد بود. جگوار می گوید نسخه دیفرانسیل عقب این سدان ۶۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته و مدل های دیفرانسیل جلو آن ۱۲۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته است. اگر چه این مدل جگوار FX از آخرین مدل سال قبل خود ۷.۶۲ میلی متر کوتاهتر شده است، فاصله دو محور XF 2017 به طور کامل ۵ سانتی متر افزایش پیدا کرده است و همین امر باعث بهبود در فضای صندلی عقب این خودرو گشته است.

موتورهای در نظر گرفته شده برای این خودرو، ۲ موتور ۶ سیلندر V شکل ۳ لیتری سوپر شارژر است. برای نسخه استاندارد، موتوری با قدرت ۳۴۰ اسب بخاری و گشتاور ۴۵۰ نیوتن متری استفاده می گردد، در حالی که در خودرویی با مشخصات بالاتر و قوی تر قدرت موتور به ۳۸۰ اسب بخار می رسد، اما گشتاور همان ۴۵۰ نیوتن متر می باشد. همچنین انتظار می‌رود مدل XF-R با موتور ۸ سیلندر سوپر شارژر در نهایت ارایه شود. جگوار XF به احتمال زیاد خودرو دیزلی ۴ سیلندر سازگار با محیط زیست خود را نیز بیرون می دهد. جگوار XF می خواهد به جنگ خود با “بی ام و” سری ۵ و مرسدس بنز کلاس E ادامه دهد، اما شنیده شده است که جگوار به طور مخفیانه در حال توسعه یک نوع کوپه می باشد که پا به پای سری ۶ و کلاس E کوپه خواهد رفت. جگوار زمان بندی برای ارائه مدل کوپه خود را اعلام نکرده است.

جگوار XF بعدی دارای کابینی منظم و شیک با داشبوردی به شکل بال، فرمان چند منظوره سه تیکه، یک صفحه کیلومتر آنالوگ و کنسول میانی که از مدل XE الهام گرفته شده است می باشد. چوب های تزئینی به کار رفته در درب خودرو حس خوب لمس کردن را می دهد. جگوار XF با سیستم صفحه لمسی InControl Touch بیرون داده خواهد شد و تمام مدل های آن مجهز به نرم افزار گوشی‌های هوشمند که به نام InControl APP می باشد. سیستم نمایشگر اطلاعات بر روی شیشه خودرو به صورت استاندارد و در بالاترین سطح خود توسط مدل XE ارائه خواهد شد. فروش جگوار XF در سرتاسر دنیا این زمستان آغاز خواهد شد و اطلاعات مربوط به قیمت این خودرو به هنگام فروش اعلام می گردد.

Tags:

یک دیدگاه