سالادهای هیجان انگیز برای شام

GemLife_cooking

اگر مدتی است که تصمیم به خوردن شام سبک کرده اید ، شاید بهترین گزینه سالاد به نظر بیاید. امروز جم لایف می خواهد دستور چندین سالاد متنوع و جدید را به شما بدهد تا بتوانید هر شب سالاد بخورید و از انتخابتان خسته نشوید .

سالاد اسفناج و توت فرنگی با سس بیکن

۵ سالاد جدید برای شاممواد لازم:

چهار فنجان اسفناج تازه

دو فنجان توت فرنگی خرد شده

یک چهارم فنجان پیاز خرد شده

یک بسته بیکن

یک قاشق غذا خوری شکر

سه قاشق غذاخوری سرکه سیب

نصف قاشق چایخوری خردل

نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه:

بیکن ها را خرد کنید و در ماهیتابه سرخ کنید تا ترد شوند.  بیکن ها پس از سرخ کردن، روغن پس می دهد، روغن آن را در قابلمه ای کوچک بریزید و پیاز ها را در آن سرخ کنید. بعد از اینکه پیازها طلایی شدند، خردل، سرکه سیب و شکر را به آن اضافه کنید. مواد را روی حرارتِ کم گرم کنید و در حین گرم شدن، آنرا با قاشق هم بزنید. نمک و فلفل را به آن اضافه کرده و در آخر بیکن های سرخ شده را به آن بیافزایید.  توت فرنگی های خرد شده را داخل یک کاسه بریزید و اسفناج را به آن اضافه کنید و سسی را که  درست کردید، روی آن بریزید و سالاد را سرو کنید. برای اینکه سالادتان رژیمی تر باشد، می توانید به جای بیکن از روغن نارگیل و به جای شکر از عسل استفاده کنید.

سالاد گل کلم و قارچ کبابی با سرکه بالزامیک

۵ سالاد جدید برای شاممواد لازم :‌

نصف یک گل کلم کوچک

۳۰ گرم قارچ خرد شده

یک فنجان بلغور(به خوبی شستشو دهید)

سه چهارم فنجان آب

یک قاشق غذاخوری روغن مایع

نصف قاشق غذاخوری آویشن تازه

یک چهارم فنجان گردو خرد شده(در اندازه بزرگ) و سرخ شده

یک چهارم فنجان پنیر فتا

یک چهارم فنجان سرکه بالزامیک

نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه:

گل کلم و قارچ را با کمی روغن در ماهی تابه تفت دهید، نمک، فلفل و آویشن را به آن اضافه کنید. سپس اگر مایل بودید، آن ها را روی سینی فر قرار دهید و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت حرارت دهید تا کبابی شوند.

بلغور را با آب بپزید، وقتی آب جوش آمد، بلغور را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی شعله کم، حرارت دهید، تا آب را به خود جذب کند. سپس آنرا از روی حرارت بردارید و ۵ دقیقه به حال خود بگذارید تا سرد شود.  همه مواد را با هم مخلوط کنید و گردو، پنیر فتا و سرکه را به آن ها اضافه کنید، سالاد آماده سرو کردن می باشد.

سالاد قارچ و عدس با سس لیمو

۵ سالاد جدید برای شاممواد لازم:

نصف فنجان عدس

۳۰۰ گرم قارچ خرد شده

نصف فنجان اسفناج تازه و خرد شده

دو قاشق غذاخوری جعفری تازه و خرد شده

دو فنجان آب

دو قاشق غذا خوری روغن زیتون

دو حبه سیر ریز شده

یک چهارم قاشق غذاخوری فلفل قرمز

یک قاشق غذاخوری آبِ لیموی تازه

طرز تهیه:

عدس را با آب بپزید، منتظر شوید تا آب جوش بیاید و سپس شعله را کم کنید تا آرام با حرارت کم بپزد. بعد از نرم شدن دانه های عدس، آن را از روی حرارت بردارید و منتظر شوید تا سرد شود.

ماهی تابه بزرگی را برای ادامه کار در نظر بگیرید، آنرا روی شعله بگذارید تا گرم شود. یک قاشق روغن زیتون را در ماهی تابه بریزید و قارچ ها را به آن اضافه کنید. بعد از یک یا دو دقیقه  که قارچ ها طلایی شدند، سیر و فلفل را به آن اضافه کنید و دو دقیقه دیگر نیز حرارت دهید. مراقب باشید تا طعم قارچ به تلخی نزند. پس از اتمام کار منتظر شوید تا مواد سرد شوند.

قارچ و عدس پخته شده را با یک قاشق روغن زیتون تفت دهید و آبِ لیمو تازه را نیز به آن بیافزایید. هنگام سرو سالاد، اسفناج و جعفری تازه را روی آن بریزید.

سالاد خیار و گشنیز

۵ سالاد جدید برای شاممواد لازم:

دو عدد خیار حلقه شده (مانند عکس)

دو قاشق غذاخوری گشنیز تازه و ریز شده (برای عطر و طعم)

یک عدد فلفل سبز متوسط و ریز شده (با دانه های درونش)

دو حبه سیر ریز شده

سه قاشق غذاخوری آبِ لیموی تازه

سه قاشق غذاخوری روغن زیتون

نمک و فلفل سیاه و قرمز به میزان لازم

طرز تهیه:

فلفل و سیر ریز شده را درون کاسه ای بریزید، روغن زیتون، آبِ لیموی تازه و نمک و فلفل را به آن اضافه کنید. خیار را با چاقوی تیز به حلقه های بسیار نازک تقسیم کنید و سسی که آماده کرده اید را روی آن بریزید. گشنیز تازه و خرد شده با سالاد مخلوط کنید و چند ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شود.

بهتر است بعد از اینکه سالاد را از یخچال بیرون آوردید، کمی صبر کنید. روغن زیتون مدت زیادی که در یخچال بماند، جامد می شود. چند دقیقه صبر کنید و سپس سالاد را نوش جان کنید.

سالاد مرغ گریل شده وتمشک با پنیر فتا

۵ سالاد جدید برای شاممواد لازم:

۳۰۰ گرم توت فرنگی خرد شده

۴۵۰ گرم تمشک

نصف سینه مرغ بدون پوست و استخوان

یک فنجان اسفناج تازه

۲۲۰ گرم پنیر فتا

۵۰ گرم پنیر پارمسان

سه چهارم فنجان بادام خرد شده

یک چهارم فنجان، آبِ لیموی تازه

۲ قاشق غذاخوری پوست لیموی رنده شده

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون تازه

۲ حبه سیر خرد شده

نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه:

در کاسه ای آبِ لیموی تازه، پوست لیمو، سیر و نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید. مرغ را در کیسه زیپ داری که مخصوص این کار است قرار دهید و سسی که درست کرده اید را روی همه قسمت های آن بریزید، با دست هوای داخل کیسه را بگیرید و در آنرا محکم ببندید و ۲۰ دقیقه صبر کنید تا همه مواد را به خود جذب کند.

سپس با برس آشپزی روی مرغ، روغن زیتون بمالید و مرغ را گریل کنید. بسیار مهم است قبل از شروع به گریل کردن اجاق شما کاملا داغ شده باشد. بسیاری از ما به خصوص وقتی که از گریل گازی استفاده می کنیم به اندازه کافی برای گرم شدن اجاق صبر نمی کنیم. قبل از شروع کار اجاق خود را ۱۵ تا ۳۰ دقیقه گرم کنید. ۶ تا ۸ دقیقه صبر کنید تا یک طرف مرغ گریل شود، سپس آنرا برگردانید. هر چه لایه مرغ نازکتر باشد، بهتر گریل می شود. پس از اتمام کار، مرغ را در ظرفی بگزارید و روی آن فویل قرار دهید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا سرد شود. سپس مرغ را به تکه های باریکی تقسیم کنید.

اسفناج، توت فرنگی، تمشک، بادام، پنیر فتا و پارمسان را در ظرفی که برای سرو سالاد در نظر گرفته اید با هم مخلوط کنید و تکه های مرغ گریل شده را روی آن بریزد.

سالادهایی که آموزش دادیم، هر کدام یک وعده غذای سبک و کامل به حساب می آیند، و نیاز بدن به سبزیجات، میوه، دانه ها و پروتئین را تامین می کنند.

Tags:

یک دیدگاه