هر یک ساعت بیداری، ۲ دقیقه پیاده‌ روی می طلبد

DrLife_1
حتی انجام یک فعالیت بسیار آرام نیز انرژی می‌برد. انجام پیاده روی کوتاه مدت چند بار در روز نیز می‌تواند فواید داشته باشد. انجام د‌و‌ دقیقه پیاده‌روی در هر ساعت باعث می‌شود که در هر هفته ۴۰۰ کیلو کالری بیشتر سوزانده شود. نشستن بیش از حد، یکی از عوامل ابتلا به بیماری‌های مزمن در دنیای امروز است. پیاده روی هر چند کوتاه مدت می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌ها و احتمال مرگ را کاهش دهد.
مطالعات جدید نشان داده است که داشتن فعالیت بسیار آرام مانند ایستادن نمی‌تواند مضرات نشستن بیش از حد را از بین ببرد. با این حال انجام دو دقیقه پیاده روی به ازای هر یک ساعت بیداری، می‌تواند به افزایش سلامتی کمک کند.  مطالعات مختلف نشان داده است که نشستن برای مدت زمان طولانی باعث افزایش خطر مرگ زودرس شده و بیماری‌های قلبی و دیابت ایجاد می‌کند.
آمارها نشان می‌دهد ۸۰ درصد آمریکایی‌ها کمتر از زمان توصیه شده ورزش می‌کنند. بسیار بعید به نظر می‌رسد افرادی که زندگی ساکنی دارند، بتوانند ورزش بیشتر را جایگزین نشستن کنند. بنا‌بر‌این تعیین کردن اهداف آسان‌تر می‌تواند برای آنها مناسب‌تر باشد. محققان از اطلاعات موجود در گزارش‌های سازمان سلامت ملی آمریکا استفاده کردند تا تاثیر فعالیت بسیار آرام و کوتاه مدت را بر افزایش طول عمر دریابند. آنها دریافتند که نشستن کمتر به مدت دو دقیقه در یک ساعت و انجام فعالیت بسیار آرام همچون پیاده روی می‌تواند تا ۳۳ درصد احتمال مرگ را کاهش دهد.
مدیر این تحقیقات می‌گوید: نتایج این مطالعات شگفت انگیز بود زیرا همیشه تمرکز مطالعات بر روی ورزش‌های با شدت متوسط تا شدید بوده است. این که انجام فعالیت فیزیکی با شدت کم باعث کاهش احتمال مرگ می‌شود تعجب آور است. حتی انجام یک فعالیت بسیار آرام نیز انرژی می‌برد. انجام پیاده روی کوتاه مدت چند بار در روز نیز می‌تواند فواید داشته باشد. انجام د‌و‌ دقیقه پیاده‌روی در هر ساعت باعث می‌شود که در هر هفته ۴۰۰ کیلو کالری بیشتر سوزانده شود.
مدیر این تحقیقات می‌گوید بر اساس این نتایج، ما توصیه می‌کنیم افراد در کنار فعالیت‌های عادی روزانه، در هر ساعت، دو دقیقه پیاده‌روی کنند. این میزان پیاده‌روی حدود دو ساعت و نیم به فعالیت هفتگی اضافه می‌کند. ورزش با شدت متوسط یا آرام می‌تواند قلب، ماهیچه‌ها و استخوان‌ها را قدرتمند کند. در این مطالعات سه هزار و ۲۴۳ نفر مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد سه سال تحت نظر بودند و در این سه سال ۱۳۷ نفر فوت‌ کرده‌اند.
یکی از محققان می‌گوید: ورزش بسیار خوب است اما حقیقت این است که به این راحتی نمی توان آن سطح از ورزش که مناسب است را انجام داد. مطالعات ما نشان می‌دهد که حتی انجام ورزش‌های بسیار کوتاه مدت می‌تواند تاثیرات خوبی بر سلامتی داشته باشد.
منبع : مجله “انجمن تخصصی کلیه آمریکا”

Tags:

یک دیدگاه