آشپزی در یک روز بهاری

GemLife_ashpazi
یک روز بهاری فرصتی برای لذت بردن از هوای تازه و مطبوع  است. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید سبزیجات تازه از خانه خارج شوید و مواد لازم برای یک آشپزی آسان را تهیه کنید. آشپزی کردن کاری هنرمندانه است و زمانی که شما با حس خوبی شروع به آشپزی می‌کنید، تمام این حس را به غذایتان منتقل می‌کنید. استفاده از سبزیجات درغذا به سلامتتان کمک می‌کند و تنوع بیشتری برای تهیه غذا دارید. در این مطلب از جم لایف طرز تهیه بستنی نعناع و خوراک سبزیجات را به شما آموزش می‌دهیم.

بستنی نعناع

مواد لازم

۲ فنجان آب

نصف فنجان شکر قهوه‌ای

۲ فنجان نعناع

یک چهارم فنجان عرق نعناع

۴ عدد قالب و چوب‌بستنی

طرز تهیه

شکر و آب را درون یک شیرجوش می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم. شروع به همزدن می‌کنیم تا شکر با آب حل شود. سپس نعناع را به مایع اضافه می‌کنیم و کمی هم می‌زنیم.

آشپزی در یک روز بهاری

مایع را ازروی حرارت برمی‌داریم و به مدت ۴۵ دقیقه در دمای محیط کمی به آن استراحت می‌دهیم. سپس نعناع و شکر را با هم میکس می‌کنیم و آن را از صافی رد می‌کنیم و عرق نعناع را به مایع اضافه می‌کنیم.

آشپزی در یک روز بهاری

مایع را به قالب‌ها اضافه می‌کنیم و به مدت ۴۵ دقیقه درون فریزر می‌گذاریم. می‌توانید برای تزیین یک برگ نعناع نیزدرون قالب قرار دهید.

آشپزی در یک روز بهاری

بعد از ۴۵ دقیقه، قالب ها را از فریزر خارج می‌کنیم  و چوب بستنی ها را وسط هر قالب قرار می‌دهیم.

بستنی نعناع ۵

نوش جان کنید و لذت ببرید.

سبزیجات گریل شده

آشپزی در یک روز بهاری

مواد لازم

۱ عدد کدوی بزرگ

۵ عدد گوجه‌فرنگی

۶ عدد سیب‌زمینی کوچک

۲ حبه سیر

مقداری آویشن تازه

روغن زیتون

نمک

فلفل

طرز تهیه

کدو، گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی‌ها را بصورت حلقه‌‌های نازک برش می‌دهیم. دقت کنید اگر حلقه‌ها درشت باشد امکان دارد بعد از پخت سفت شود.یک ظرف از جنس سرامیک که می‌توان در فر گذاشت را کمی چرب می‌کنیم و موادمان را همانند عکس در کنار هم می‌چینیم.

سپس سیر را له می‌کنیم و روی مواد می‌ریزیم و روغن زیتون را به آن اضافه می‌کنیم. نمک، فلفل و آویشن تازه را به مقدار لازم روی مواد می ریزیم.

آشپزی در یک روز بهاری

روی ظرف را با فویل می‌پوشانیم و ۴۰ دقیقه با  دمای ۳۷۵ درجه در فر حرارت می دهیم. در آخرفویل را برمی داریم و ۱۰ دقیقه دیگر ظرف را در فر می‌گذاریم.

آشپزی در یک روز بهاری

Tags:

یک دیدگاه