یک فنجان قهوه عالی در منزل درست کنیم

GemLife_cooking

توصیه های یک متخصص قهوه، برای آنهایی که می خواهند در خانه قهوه ای حرفه ای و بی نظیر درست کنند.اگر عاشق قهوه هستید و هیچ چیز به اندازه قهوه برای شما مهم نیست پس باید این توصیه ها را بخوانید و عمل کنید.

  •  با توجه به نوع قهوه روش دم کردن را انتخاب کنید.

یک فنجان قهوه عالی در منزل درست کنیم

اول بیندیشید که چه نوع قهوه ای دوست دارید در فنجان خود داشته باشید، سپس با توجه به آن، روش دم کردن یا وسیله دم کردن آن را انتخاب کنید. مثلا فرنچ پرس، قهوه جوشی است که فیلتر ندارد بنابراین تمام طعم و روغن قهوه را در فنجان خواهید داشت. یا اگر یک فنجان قهوه می خواهید و زمان زیادی نیز برای دم کردن ندارید می توانید از دستگاه هایی که مخصوص این کار هستند استفاده کنید.

  • پودر قهوه ریز یا درشت

یک فنجان قهوه عالی در منزل درست کنیم

هنگامی که می خواهید دانه های قهوه را آسیاب کنید باید در نظر داشته باشید که بسته به ریز یا درشت بودن آسیاب طعم قهوه شما تغییر می کند. مثلا آسیاب ریز قهوه را تلخ می کند و آسیاب درشت قهوه را ضعیف و بدون طعم می کند. به هر حال برای آسیاب کردن قهوه باید نوع قهوه ای که دوست دارید و روش دم کردن را در نظر بگیرید چرا که هر روش دم کردن آسیاب، قهوه مخصوص خودش را می خواهد .

  • کیفیت آب نیز بسیار مهم است

یک فنجان قهوه عالی در منزل درست کنیم

شاید خیلی از ما به راحتی شیر آب را باز می کنیم و مقداری آب برای نوشیدنی خود داخل ظرف می ریزیم اما بهتر است از آب فیلتر شده استفاده کنید. آبی که درجه دمای آن بین ۹۰ تا ۹۵ درجه است، بهترین دما برای بیرون کشیدن عصاره دانه های قهوه است.

  • به اندازه ی آب و قهوه دقت کنید.

یک فنجان قهوه عالی در منزل درست کنیم

رعایت نسبت بین میزان قهوه و آب بسیار مهم است اگر پودر قهوه زیاد باشد ، نوشیدنی شما تلخ می شود و اگر آب زیاد باشد قهوه شما بدون طعم خواهد شد. بنابراین رعایت نسبت مناسب بین آب و قهوه بسیار مهم است. حتما آن را رعایت کنید.

Tags:

یک دیدگاه