کتاب آشپزی ایرانی نامزد بهترین کتاب آشپزی جهان شد

GemLife_ashpazi

سمیرا جنت دوست مولف کتاب های آشپزی گفت: جایزه جهانی کتاب آشپزی گارمند در سال ۱۹۹۵ توسط ادوارد کوین ترو پایه گذاری شد. یک جایزه با رقابت آزاد برای همه ناشران به همه زبانها در همه کشورها است. مراسم اهدای جایزه گارمند همه ساله بهترین کتابهای آشپزی از سرآشپز های مشهور دنیا را انتخاب می کند، این جایزه حتی به کتابهایی که توسط خود سرآشپزها چاپ شده باشد و برنده شوند داده می شود.

وی ادامه داد: امسال در مراسم جایزه گارمند ۲۰۱۵ برای اولین بار، ایران از بین ۲۰۵ کشور شرکت کننده در بخش خارجی (C02- Foreign) با انتخاب کتاب آشپزی مدرن  جزو ۷ کشور برتر شناخته شده و در لیست برای انتخاب بهترین کتاب دنیا قرار گرفته است.

مراسم اعلام برندگان در این مرحله، در ماه ژوئن در شانگهای چین برگزار می شود و در این بخش سال بعد از بین هفت کتاب برتر آشپزی، یک کتاب به عنوان بهترین کتاب سال ۲۰۱۵ انتخاب و طی مراسم ویژه ای جایزه خواهد گرفت. شآپزی مدرن پانیذ، از انتشارات موسسه پانیذ مهر ایرانیان، اثر تالیفی سمیرا جنت‌دوست است،  او در این کتاب دستورهای غذایی مربوط به سرزمین‌های گوناگون را به ساده‌ترین شکل خلاقانه و تصاویر آموزش داده است. این کتاب در قالب آثار نفیس در ۴۱۶ صفحه قطع رحلی با فصل‌بندی سوپ‌ها، سالادها، کباب‌ها، غذاهای مجلسی، غذاهای دریایی، ایتالیایی و آسیایی به چاپ رسیده است. این اثر نشان می‌دهد چگونه می‌توان طعم‌های غذاهای بین‌المللی را به طریقی خلاقانه و مطابق با ذائقه ایرانیان تهیه کرد.

Tags:

یک دیدگاه