آیا وی پی ان ها می توانند اطلاعاتتان را حفاظت کنند ؟

24tech_Template_1

وی پی اِن یا شبکه یِ خصوصی مجازی، شبکه ای است که اطلاعات در آن از طریقِ یک شبکه یِ عمومی مثل نِتفیلیکس “Netflix” جا به جا می شود اما در عینِ حال با استفاده از الگوریتم هایِ رمز نگاری، این ارتباط ها هم چنان اختصاصی باقی می مانند.

تا به حال این شبکه هایِ شخصی ِ مجازی یا همون وی پی اِن ها ،کار نفوذ رو برایِ خرابکاران سختتر میکردن اما با این حال پژوهشگران دانشگاه کوئینز مِری واقع در لندن، ۱۴ تا از منطقه هایی که بیشترین کاربران وی پی اِن را دارند ، بررسی کرده اند و دریافته اند که اطلاعاتِ کاربرانِ آنها تا حد زیادیِ فاش شده است .

این اطلاعات درز شده شامل ابتدایی ترین اطلاعات مانند جستجو در وب سایت ها تا اطلاعات مهمتری مانند محتوای واقعی ارتباطات می باشد. مححقان معتقد هستند که این درز اطلاعات به دلیل به روزرسانی شدن این وی پی اِن ها به وی پی اِن جدید آی وی پی سیکسِ IVP6. با این حال لازم به ذکر است که سایت هایی که با پسوند اچ تی تی پی اِس HTTPS کار میکنند، در مقابل تلاش های هَکِر ها مصون تر هستند . علاوه بر این، تحقیقات نشان داده که اجرایِ وی پی ان ها بر روی گوشی های اندرویدی که مجهز به سیستم عامل IOS هستنند کم خطرتر بوده و اطلاعات کمتری از کابران به بیرون درز خواهد کرد.
دلایل زیادی مبتنی بر مخفی کردن اطلاعات شخصی و پنهان کردن هویت در فضای مجازی وجود دارد و کابران نگران این هستند که برنامه ای که طراحی شده تا از فاش شدن اطلاعاتشان جلوگیری کنند ، برنامه باعث فاش شدن اطلاعات و هویتشان بشود و این کابران با استفاده از این وی پی اِن ها به راحتی اطلاعات و هویت خود را در معرض خطر قرار میدهند.

Tags:

یک دیدگاه