شرکت اویا درحال مذاکره با ریزر

24tech_Template_web

اویا(Ouya) ، یک کنسول بازی های ویدئویی که به تازگی با استقبال بی نظیر تولید کنندگان مستقل بازی های کامپیوتری مواجه شده، درمرحله آمادگئ ساخت قرار دارد.

این کمپانی در حال حاضر با برند رِیزِر(Razer)،که یک کمپانی سازنده تجهیزات حرفه ای بازی های کامپیوتری است،در حال مذاکره می باشد. یکی‌ از مسولان کمپانی رِیزِر اطلاع داده که این ۲ شرکت هنوز به توافق نهایی نرسیده اند هرچند در حال پیدا کردن راهی‌ برای همکاری با کارکنان اویا می باشند.

این توافق می تواند بهترین اتفاق برای اویا باشد، کنسولی که بازی هاش فقط در بین توسعه دهندگان خرد از محبوبیت بالایی برخوردارد اکنون این امکان را دارد که زیر نظر و تحت امتیاز کمپانی رِیزِر شروع به ساخت و پخش عمده بازیهای کامپیوتری کند . البته نباید تلاش های کمپانی اویا برای حفظ استقلالش دربین رقیبای بزرگی‌ مثل مایکروسافت و سونی رو نادیده گرفت.

اویا خیلی‌ زود به بازار راه پیدا کرد، در ۳ سال اول کارش، به صورت مستقیم با کمپانی های بزرگی‌ مثل اپل رقابت کرد و محصولی را تولید کرد که اینترنت را به تلویزیون مرتبط می کرد. محصول مشابه گوگل در همان زمان ۱۰ میلیون دستگاه فروش داشت در حالی‌ که اپل تی وی ۲۵ میلیون دستگاه فروش کرد. با اینکه این دستگاه ها به اتاق های نشیمن مردم راه پیدا کرده اند ولی‌ هیچوقت نتوانستند موفقیتی که مایکروسافت با اکس باکس، سونی با پِلِی استیشن(Play station)  و نینتِندو(Nintendo)  با وی (Wii) به دست آورد را داشته باشند. حال اویا با معرفی این کنسول بازی سعی‌ دارد که به این میدان نیز راه پیدا کند.

محققان اقتصادی می گویند دلیلی‌ که محصولات مشابه اپل تی وی زیاد با استقبال خوبی‌ مواجه نشد، فقدان بازی های ویدئویی و برنامه های تفریحی و سرگرمی است. اویا هم برای جبران کردن این فقدان، سعی‌ دارد با تمام کمپانی های بازی های کامپیوتری قرارداد ببنده تا کنسول بازیش چیزی از کنسول های رقیبان کم نداشته باشد.

Tags:

یک دیدگاه