اولین ازدواج رباتیک دنیا

cover

ژاپنی ها اولین ازدواج رباتیک دنیا را به نام خودشان ثبت کردند . نزدیک به ۱۰۰ نفر از شهروندان ژاپنی در توکیو چند روز پیش در مراسم رسمی ازدواج دو ربات با نام های “فِروُیس” (Frois) و “یوکیرین” (Yukirin) شرکت کرده اند. شرکت کنندگان در این جشن عروسی مبلغ ۸۱ دلار  به عنوان ورودی پرداخت کردند و دعوتنامۀ حضور در این جشن را پیش از مراسم دریافت کردند.

این دعوتنامۀ خاص، شامل یک تصویر از دو ربات می باشد که با یک تصویر قلب تزئین شده است . ربات داماد “فِروُیس” نام دارد که از لحاظ ظاهری شباهت چندانی به انسان ندارد، اما  “یوکیرین” ، که در نقش رباتِ عروس در این مراسم حضور دارد شباهت زیادی به انسان دارد. ربات انسان نمای پِپِر (Pepper)  که توسط کمپانی “سافت بَنک”  (SoftBank) طراحی شده بود این ازدواج را به طور رسمی به جمعی از ربات ها و انسان ها که در این مراسم حضور داشتند اعلام کرد.

این عروس و داماد ژاپنی که لباس های سنتی پوشیده بودند، حتی موفق به بریدن کیک عروسی خودشان نیز شدند. عروس لباسی سفید که شامل تور و ساتن بود را به تن داشت،در حالیکه برای داماد کت و شلوار انتخاب نکردند و داماد بودن خود را با پوشیدن یک پاپیون سیاه و سفید به نمایش گذاشت.با گوش دادن به موسیقی زنده، این زوج رباتیک اولین رقص خودشان را در حضور جمعی از ربات های دیگر و مهمان ها انجام دادند. لازم به ذکر است، این دو ربات، پیش تر در سال ۲۰۱۳ و در مراسم بیستمین سالگرد سازمان امور فرهنگی ژاپن، به عنوان سفیران فرهنگی این سازمان انتخاب شده بودند.

Tags:

یک دیدگاه