چگونه از عطر و ادکلن استفاده کنیم؟

1

عطر و ادکلن برای تاثیر مطلوب بر دیگران، باید در مکان درست و مناسب بکار برده شود. عطر را به اندازه کم در هر مکان مناسبی می توان به کار برد. در ادامه این مطلب، شما یاد می گیرید، چگونه از عطرو ادکلن استفاده کنید.

در چه نقطه هایی از بدن از عطر و ادکلن استفاده کنیم

۱- عطر را بر روی نقطه های ضربان دار استفاده کنید. این مناطق از بدن گرمای بیشتری تولید می کنند.گرما باعث انتشار بوی عطر به مدت طولانی می شود. اگر شما عطر را به لباس خود بزنید، بوی آن دوامی نداشته و در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

• قسمت داخلی مچ دست هایتان نقطه های مناسبی برای زدن عطر هستند.

• پشت گوش ها نقطه مناسب دیگری برای زدن عطر است که برای بسیاری از مردان این نقطه خوشایند می باشد

۲- قسمت جلوی سینه را برای این کار در نظر بگیرید. این ناحیه مکان مناسبی برای زدن عطر است، زیرا باعث رایحه مطلوبی در پیراهن شما شده و در نهایت هنگامی که شما کسی را بغل می کنید، بسیار خوشایند است

۳- ناحیه گردن را فراموش نکنید. مقدار کمی عطر را در چندین نقطه از گردنتان بزنید. حال رایحه عطر با بوی طبیعی شما یکی شده و رایحه منحصر به فردی را برای شما فراهم می کند

۴- عطر را در مناطقی از بدن که بیشتر عرق می کنند، بکار ببرید. اگر شما تمایل دارید از بوی بد بدن خلاص شوید، از عطر به عنوان یک راه حل به منظور برطرف کردن آن استفاده کنید.

۵- یک یا دو نقطه را برای زدن عطر انتخاب کنید. شما نباید عطر را در همه مکان های داری نبض استفاده کنید. در حقیقت، اگر شما بیش از حد از عطر استفاده کنید، احتمالا برای اطرافیان شما ناخوشایند خواهد بود. در مکان های محدود و از مقدار کمی عطر استفاده کنید.

استفاده از عطر و ادکلن

۱- ابتدا دوش بگیرید. آب گرم پوست شما را تمیز کرده و منافذ پوست را باز می کند. بنابراین زمینه برای استفاده از عطر فراهم می شود. رایحه عطر با پوست های غیر تمیز بخوبی ترکیب نخواهد شد و اگر شما به پوست خشک عطر بزنید، دوام آن کوتاه خواهد بود.

۲- عطر را از فاصله چند سانتی متری بزنید. عطر را از فاصله خیلی نزدیک اسپری نکنید چراکه باعث چکیدن عطر بر روی پیراهنتان می شود. همچنین رایحه آن قوی و ناخوشایند می باشد. بنابراین عطر را در فاصله چند سانتی متری از بدن تان نگه داشته و چند مرتبه به مقدار کم اسپری کنید.

۳- عطر را به مقدار کم استفاده کنید. اگر شما از عطرهای بدون سری اسپری کننده استفاده می کنید، روش تر کردن را برای استفاده از آن به کار ببرید. به این ترتیب انگشت خود را در دهانه باز شیشه عطر گذاشته، شیشه عطر را به طرف پایین برگردانده، سپس بطری را مستقیم برروی میز بگذارید. حالا انگشت آغشته به عطر خود را در نقطه موردنظرتان به صورت ضربه ای بزنید.

• یک مرتبه استفاده از عطر به این روش کافی است؛ آن را دو مرتبه استفاده نکنید.

• دست های خود را پس از استفاده از این روش بشویید. در این صورت بوی عطر به هر چیزی که شما دست می زنید، منتقل نمی شود.

۴- عطر را بر روی پوست یا لباستان مالش ندهید. این کار باعث تغییر بوی عطر شده و همچنین بوی عطر سریعتر از بین می رود. شما می توانید به جای مالش عطر، فقط آن را اسپری کنید یا با روش انگشت در نقطه مورد نظر بزنید و اجازه دهید، عطر بر روی پوستتان خشک شود.

۵- رایحه عطر را با رایحه خوشبو کننده های دیگر ترکیب نکنید. شما نباید عطر را به همراه خوشبوکننده های با رایحه قوی یا افترشیو استفاده کنید. ممکن است رایحه ها بخوبی با هم ترکیب نشده و همچنین رایحه های ترکیبی می تواند باعث شود شما همانند یک فروشگاه عطر با رایحه های متفاوت به نظر برسید.

۶- عطر را مجددا استفاده نکنید. شما ممکن است نقطه ای را که عطر زده اید، بو کنید و احساس کنید که بوی عطر شما از بین رفته است. اطرافیان شما، به هر حال، هنوز قادر به تشخیص بوی عطر هستند. شما احتمالا لازم است یک بار در روز، درست قبل از بیرون رفتن از خانه از عطر استفاده کنید. اگر شما کاملا احساس می کنید که باید عطر را مجددا تمدید کنید، سعی کنید آن را به مقدار ناچیز استفاده کنید.

نکات

• با عطر دوش نگیرید، در غیر این صورت بوی عطر شما برای دیگران آزاردهنده می باشد.مردم باید به شما بیشتر از بوی عطرتان توجه کنند.

• با توجه به بسیاری از کتب معتبر، اگر شخصی بتواند شما را از بوی عطر/ ادکلن تان تشخیص دهد، بنابراین شما از عطر و ادکلن بیش از حد استفاده کرده اید.

هشدارها

• عطر را از ناحیه تناسلی دور نگه دارید زیرا باعث جوش و بثورات پوستی می شود.

Tags:

یک دیدگاه